Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

NOGOMETNI SPEKTAKLI ŠIROM EVROPE: PSG deklasirao Milan, City rutinski protiv Young Boysa, prvak Srbije poražen u Njemačkoj, pogledajte sažetke... (VIDEO)

Večeras su odigrane posljednje utakmice 3. kola Lige prvaka u grupama E,F,G i H.

• Sport

• Prije 17 min  Prije 6 min

• 0

PSG - MILAN

U utakmici na Parku Prinčeva domaći su razbili Milan sa 3:0. Parižani su poveli u 32. minuti nakon magije Kyliana Mbappea, sjajno je primio loptu na rubu šesnaesterca i zabio odličan gol. Lopta je ušla u mrežu uz lijevu stativu, golman nije imao nikakve šanse.

Domaći udvostručavaju prednost u 52. minuti, Randal Kolo Muani je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu nisko uz desnu stativu za 2:0.

Tačku na “i” stavio je Kang-In Lee u 89. minutu, on je prošao kroz odbranu nakon sjajnog pasa i preciznim šutem savladao golmana. Lopta je ušla u donji desni ugao.

Na drugoj odigranoj utakmici iznenađujuće gosti su slavili sa 0:1. Gosti do vodećeg pogotka stižu pred finiš prvog dijela, Nico Schlotterbeck je odlično dodao u šesnaesterac, gdje je loptu primio Felix Nmecha koji se našao u dobroj poziciji i zakucao loptu u desnu stranu gola.

RB LEIPZIG - CRVENA ZVEZDA

Crvena zvezda nije dugo izdržala, Leipzig dolazi do pogotka već u 12. minuti. Xavi Simons je odigrao sjajno dodavanje koje je pokupio David Raum i unutar šestnaesterca opucao loptu, koja odlazi u mrežu za 1:0.

Leipzig do drugog pogotka dolazi u 59. minuti, odbrana Zvezda je ostavila previše prostora i Xavi Simons je znao to iskoristiti. Zakucao je loptu u desne rašlje. Omri Glazer nije mogao ništa – 2:0.

Zvezda se vraća u igru 70. minuti, Marko Stamenić je naletio na loptu unutar kaznenog prostora i svladao golmana udarcem po sredini gola i tako smanjio na 2:1. Leipzig ipak završava sve dileme oko pobjednika u 84. minuti, odbijanac je pokupio Dani Olmo i zakucao loptu u mrežu. Golman Glazer je bio potpuno nemoćan.

YOUNG BOYS - MANCHESTER CITY

Na drugom susretu City je slavio sa 1:3. Građani na otvaranju drugog dijela stižu do vodstva, odbijanac je pokupio Manuel Akanji i zakucao loptu u mrežu za 0:1. Golman je bio potpuno nemoćan.

Veoma brzo poravnava Young Boys, Cheikh Niasse je dodao loptu na rub šesnaesterca, gdje je savršeno utrčao Meschack Elia i prekrasno lobom prebacio golmana za 1:1.

Gosti dobijaju penal u 67. minuti nakon neopreznog starta Mohameda Camare, Erling Haaland je mirno realizirao penal preciznim šutem uz desnu stativu i pogodio za 1:2.

City završava priču u 86. minuti, Rodri je poslao loptu koju je prihvatio Erling Haaland unutar šestnaesterca i brzo ju poslao u desne rašlje! Golman je bio bespomoćan te pogodio za 1:3!

SVI REZULTATI

U infografici pogledajte rezultate svih večeras odigranih utakmica u trećem kolu Lige prvaka.