Bosnia and Herzegovina

Barcelona pobijedila Shakhtar, Feyenoord siguran protiv Lazija

Prvu šansu Barcelona je imala u osmoj minuti. Lopez je bio u šansi, no Riznyk brani njegov pokušaj.

Golman tima iz Donjecka junak je bio i u 25. minuti kada je zaustavio udarac Cancela, no tri minute kasnije je kapitulirao.

Lopez je pogodio prečku, lopta se odbija do Torresa koji pogađa za 1:0. VAR je utvrdio da ofsajda nema i domaći su počeli sa slavljem.

Samo osam minuta kasnije Torres je uzvratio asistenciju Lopezu koji duplira prednost Katalonaca.

Na startu drugog dijela Barcelona je mogla do trećeg gola kada gostujući golman sjajno zaustavlja pokušaj Felixa, a onda su gosti zakomplikovali stvari. Sudakov je pogodio u 62. minuti i vratio neizvjesnot u meč.

VAR je spašavao goste do kraja. Poništena su dva gola Barceloni, a nakon VAR pregleda nije dosuđen ni penal za Barcelonu koja je na kraju upisala trijumf.

Stara sjećanja u Barceloni se bude. Nakon tri sezone s devet bodova iz tri kola ovaj klub je na pragu plasmana u osminu finala. To je prije bilo sasvim normalno za njih, no već zadnje dvije sezone Barcelona ispada u Evropsku ligu.

Feyenoord je na De Kuipu u Rotterdamu s 3:1 bio bolji od Lazija. Već u prvom poluvremenu je bilo jasno da će gosti iz Rima teško i d oboda.

Gimenezu je poništen pogodak zbog ofsajda u 25. minuti, no isti igrač samo šest minuta kasnije donosi vodstvo Feyenoordu, koje je duplirano preko Zerroukija u nadoknadi prvog dijela.

U 74. minuti novim golom je Gimenez riješio pitanje pobjednika, dok je za goste u 83. minuti s 11 metara Pedro postigao utješni pogodak.

Justin Bijlow u četvrtoj minuti nadoknade odlično brani udarac glavom koji je s male udaljenosti uputio Alessio Romagnoli. Bila je to posljednja šansa da Lazio unese dramu u ovu utakmicu.