Bosnia and Herzegovina

ODIGRANE PRVE UTAKMICE NOVOG KOLA LIGE PRVAKA: Barcelonini tinejdžeri srušili Shakhtar, Feyenoord siguran protiv Lazija, pogledajte sažetke... (VIDEO)

Večeras su nastavljene utakmice 3. kola Lige prvaka, u terminu od 18 sati i 45 minuta odigrana su dva susreta.

Barcelona se namučila protiv Shakhtara ali ipak je slavila rezultatom 2:1. Prvi prijete domaći u 6. minuti, Fermin Lopez se zaletio u kazneni prostor da bi ispratio dodavanje i uputio niski udarac po sredini gola, ali Dmytro Riznyk je spreman i spriječao njegov pokušaj. Novu šansu imala je Barca u 25. minuti, Joao Cancelo je driblao kroz odbranu i pucao nakon što je ušao u šesnaesterac. Pucao je u donji desni ugao, ali mu je Dmytro Riznyk odbranio šut.

Domaći stižu do pogotka tri minuta poslije, Gundogan je centrirao loptu na Fermina Lopeza koji pogađa stativu, odbija se potom do Ferrana Torresa koji volej udarcem matira golmana gostiju – 1:0.

Barca do drugog pogotka stiže u 36. minuti, odličnu loptu dobio je od Ferrana Torresa, a onda šut Fermina Lopeza efektno od stativu lopta odsjeda u mreži Riznyka – 2:0.

Mogla je Barca na otvaranju drugog dijela i do trećeg pogotka, Joao Felix je nadvisio odbranu gostiju, kako bi glavom udario loptu poslanu iz preciznog centaršuta. Njegov pokušaj, usmjeren prema sredini gola, je blokirao Dmytro Riznyk divnom odbranom! Ferran Torres postiže novi pogodak na utakmici u 60. minutu, ali je ipak poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao.

Shakhtar se vraća u utakmicu u 62. minutu, Azarovi je poslao ključnu loptu za Sudakova, koji rutinski matira Ter Stegena – 2:1.

Barcelona je mogla stići do trećeg pogotka u 69. minutu, drugi put večeras stativu pogađa Fermin Lopez. Isti igrač samo minut poslije postiže pogodak, ali je ponovo poništen zbog ofsajd pozicije. Mogli su gosti do poravnanja u 82. minuti, potpuno su se opustili domaći i zamalo da to iskoristi Taras Stepanenko koji je dočekao centaršut koji je uputio Irakli Azarovi, ali je pucao malo pored lijeve stative.

FEYNORD - LAZIO

U drugoj utakmici odigranoj u Nizozemskoj, domaći Feyenoord savladao je Lazio rezultatom 3:1. Feyenoord dolazi do vodstva u 25. minuti, Santiago Tomas Gimenez je pogodio za 1:0, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao igrač. Dobru šansu za domaće imao je Quinten Timber u 29. minuti, opucao je sa ruba šestnaesterca, a njegov udarac otišao je za dlaku pokraj desne stative.

Dva minuta poslije domaći dolaze do vodstva, ovoga puta nema ofsajda, Santiago Tomas Gimenez je prošao kroz odbranu nakon sjajnog pasa i preciznim šutem savladao golmana. Lopta je ušla u donji lijevi ugao – 1:0.

Feyenoord do drugog pogotka dolazi u pravom momentu, pred odlazak u svlačionice, Calvin Stengs je dodao loptu koju je pokupio Ramiz Zerrouki i sa ruba šestnaesterca uputio odličan udarac. Njegov pokušaj je ušao u lijeve rašlje, sjajan pogodak je to bio – 2:0.

Feyenoord otvara dobro i drugo poluvrijeme, Calvin Stengs je napravio mjesta u šestnaestercu za udarac i šutirao, ali njegov pokušaj je otišao pokraj desne stative.

Nova šansa za domaće u 51. minutu, Igor Paixao je primio dobar pas i pokušao iznenaditi golmana oštrim šutem, ali mu je lopta prešla preko noge i odletila visoko iznad gola. Nevjerovatan promašaj desio se u 57. minutu, mogli su se nebesko-plavi vratiti u susret, ali Taty Castellanos je odlično reagirao i prvi stigao na odbijenu loptu no opalio je visoko iznad gola.

Dobru šansu imao je Feyenoord u 61. minuti, Ivan Provedel odlično brani pokušaj koji si je stvorio Quilindschy Hartman. Oslobodio si je malo prostora unutar šestnaesterca i uputio brzu loptu po podu u donji lijevi ugao. Feyenoord završava utakmicu u 74. minuti, po drugi put večeras u listu strijelaca upisao se Santiago Tomas Gimenez, koji je poslao odbijanac u gol uz desnu stativu nakon što je lopta unutar šestnaesterca dospjela do njega.

Lazio smanjuje rezultat u 82. minuti, neoprezni Marcos Lopez je pretjerao u borbi za loptu. Tobias Stieler je to vidio i odmah svirao penal za goste, siguran sa bijele tačke bio je Pedro – 3:1.