Cyprus

LIVE: Ανόρθωση - Άρης 0-2

Aγώνας με μεγάλο ενδιαφέρον διεξάγεται στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» όπου η Ανόρθωση υποδέχεται τον Άρη για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η «Κυρία» θέλει να πετύχει για πρώτη φορά στη σεζόν δεύτερη διαδοχική νίκη ώστε να εδραιωθεί στην εξάδα και να μείνει σε επαφή με τις θέσεις Ευρώπης, ενώ η ομάδα της Λεμεσού στοχεύει στην επιστροφή στα τρίποντα ώστε να επιστρέψει στην τρίτη θέση και να μειώσει (στο -2) τη διαφορά της από την κορυφή.

Η εξέλιξη του αγώνα

48' ΓΚΟΛ, 2-0 ο Άρης με τον Μπαμπίκα! Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας ο Γκαμπονέζος έπαιξε το 1-2 με τον Γκομίς και με διαγώνιο πλασέ από πλάγια θέση νίκησε τον Κεραυνό.

46' Αλλαγές για τον Άρη, Στρούσκι αντί Μαγιαμπέλα και Πηλέας αντί Καζού.

Δεύτερο ημίχρονο

-Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

42' Κίτρινη κάρτα στον Κίκο.

41' Νέα σπουδαία φάση για τους κυανόλευκους, μετά από εξαιρετική σέντρα του Αντωνιάδη ο Γουαρίς με κεφαλιά ψαράκι έστειλε την μπάλα μόλις έξω.

38' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση με βολίδα του Αρτυματά έξω από την περιοχή, κόντραρε στον Μπράουν κι έφυγε κόρνερ.

36' Κεφαλιά του Σάμπο, πάνω από τα δοκάρια.

29' ΓΚΟΛ, 1-0 ο Άρης με τον Καζού! Ο Μπαμπίκα από δεξιά συνέκλινε και μετά από ωραία ενέργεια έκανε το παράλληλο γύρισμα για τον αμαρκάριστο Βραζιλιάνο ο οποίος πλάσαρε εύκολα ανοίγοντας το σκορ.

26' Καλή φάση για την Ανόρθωση με κεφαλιά του Χαρογιάν μετά από εκτέλεση κόρνερ, έξω.

23' Ευκαιρία για τον Άρη με σουτ του Μπράουν, έξω.

-Έπεσε ο ρυθμός μετά το δεκάλεπτο έπειτα από το καλό ξεκίνημα.

8' Επικίνδυνη μπαλιά του Γουαρίς, διώχνει με γροθιές ο Βανά.

6' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία, για την Ανόρθωση, με κοντινή προβολή του Χαρογιάν μετά από εκτέλεση φάουλ, διώχνει σε κόρνερ ο Βανά.

3' Νέο σουτ του Μπράουν εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.

3' Μακρινό σουτ του Μπράουν, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Κεραυνός.

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Κεραυνός, Αντωνίου, Χαρογιάν, Αντωνιάδης, Μπαϊσίνιο, Κορέια, Αρτυματάς, Κίκο, Σαμπό, Γουαρίς, Νινγκά.

ΑΡΗΣ: Βανά, Καζού (46' Πηλέας), Μουσουντά, Μπρόρσον, Μποακί, Σόκε, Μπράουν, Μπένγκτσον, Μαγιαμπέλα (46' Στρούσκι), Μπαμπίκα, Γκομίς.

ΣΚΟΡΕΡ: - / 29' Καζού

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 42' Κίκο / -

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θεουλή Χρυσοβαλάντης

Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας

4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης