Rinkimų metais prasminga atidžiau stebėti, kaip žvalgyba tikrina asmenis – kontrolierius

Kadangi kitąmet Lietuvoje vyks treji rinkimai – prezidento, Europos Parlamento ir Seimo, Nortautas Statkus teigia, kad tuo laikotarpiu prasminga atidžiau stebėti žvalgybos institucijų veiklą, tikrinant asmenis.

Interviu BNS pareigūnas teigė, kad pradėjus domėtis, kaip Valstybės saugumo ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamentuose užtikrinama žmogaus teisių ir laisvių apsauga, nutarta detaliau susipažinti su žvalgybos institucijų vidaus kontrolės organizavimu.

Šiuos patikrinimus iš dalies paskatino vadinamoji pranešėjo istorija, kai Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovai žvalgybos pareigūnui nurodė patikrinti kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką.

N. Statkaus teigimu, įstatymas užkerta kelią žvalgybos kontrolieriui atlikti pačios istorijos tyrimą, tačiau jis neatmeta galimybės teikti ekspertinę pagalbą Seimo laikinajai tyrimo komisijai, jei tokia bus sudaryta.

– Šiemet balandį Seimas jus paskyrė žvalgybos kontrolieriumi. Be to, kad reikėjo įsteigti pačią instituciją, surinkti komandą, ar jau spėjote pajusti šios institucijos poreikį visuomenei?

– Žinokit, spėjau pajusti poreikį. Vien dėl to, kad yra skundų. Pranešimų dar nė vieno neturėjau – skirtumas tas, kad skundus teikia pareiškėjai, tai yra bet kuris fizinis ar juridinis asmuo, o pranešimus – žvalgybos pareigūnai. Jau turėjau septynis skundus, šešis iš jų nagrinėjau ir priėmiau sprendimus.

Dauguma skundų buvo arba ne pagal kompetenciją, arba neatitiko keliamų reikalavimų, tai reiškia, kad arba duomenų nepateikė, kai paprašai, arba turinys buvo nesuprantamas.

Žvalgybos kontrolierius tiria tik dviejų institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos – veiksmus, jų pareigūnų veiksmus ir sprendimus. Čia yra ta kompetencija, kurią žvalgybos kontrolierius turi. Jeigu skundai yra apie ką nors kita, deja, turiu atsisakyti nagrinėti juos.

– Galite pateikti pavyzdį, kada skundas yra ne pagal jūsų kompetenciją?

– Dažnai žmonės painioja žvalgybą ir kriminalinę žvalgybą. Kriminalinė žvalgyba turi visai kitus tikslus, ji skirta sunkiems nusikaltimams tirti, užkardyti. Tai yra visai kiti subjektai – policija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir pan., iš viso septynios (tarnybos – BNS).

– Įstatymas numato galimybę žvalgybos kontrolieriui savo iniciatyva pradėti tyrimą. Ar tokių jau buvo?

– Taip, du iš tiesų pradėjau. Be įstaigos kūrimo darbų, kurie intensyviai prasidėjo nuo gegužės mėnesio, pradėjau susipažinti su žmogaus teisių ir laisvių situacija žvalgybos institucijose. Ir to išdavoje kilo poreikis susipažinti ir patikslinti, kaip veikia žvalgybos institucijų vidaus kontrolės sistema. Kaip tik rugsėjo mėnesį pradėjau šiuos pirmuosius patikrinimus savo iniciatyva.

Patikrinimas yra faktinių aplinkybių nustatymas, tai procedūra, kuria nustatoma, ar yra pagrindo pradėti žvalgybos kontrolieriaus tyrimą. O tyrimas jau apima ir vertinimus, ir rekomendacijų teikimą, ir sprendimus.

Pirmiausia reikia įvertinti vidaus teisės aktus, jų atitikimą įstatymams, poįstatyminiams teisės aktams, gauti žvalgybos pareigūnų paaiškinimus tais klausimais, kurie rūpi žvalgybos kontrolieriui.

– Kokios priežastys lėmė, kad pamatėte reikalą pradėti šiuos patikrinimus?

– Efektyvi vidaus kontrolė yra bet kokios organizacijos teisėtumo pagrindas. Tai yra kaip bazė, nuo ko reikia atsispirti ir nuo ko pradėti.

Paraleliai susipažindamas su žmogaus teisių ir laisvių situacija abejose tarnybose taip pat įvertinu, kaip Valstybės saugumo departamentas įgyvendina 2020 metų kovo 30 dienos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) sprendimus, padarytus po tos garsios pranešėjo istorijos.

NSGK rekomendacijų patikrinimas buvo prasmingas, nes 2020 metais pateiktos rekomendacijos rodo, kad buvo taisytinų, keistinų dalykų. Tame sprendime NSGK priėmė visą eilę rekomendacijų, bet iš esmės jas galima suvesti į dvi – kad visi sprendimai rinkti žvalgybos informaciją būtų fiksuojami ir formuluojami raštu arba informacinėse sistemose, ir kita – kad būtų įsteigti nuolatinis veiklos atitikties, informacinių sistemų vertinimo padaliniai ar padalinys.

Susipažinus, kaip VSD sekėsi įgyvendinti tas rekomendacijas, preliminariai galiu pasakyti, kad iš esmės jos yra įgyvendintos, bet yra tobulintinų vidaus kontrolės aspektų. Tai irgi vienas iš tų dalykų, kurie paskatino tuos patikrinimus pradėti.

– Aptikote kažkokių spragų VSD vidaus kontrolėje?

– Kai atliksiu patikrinimą, pasakysiu.

– Patikrinimas atliekamas tik VSD ar abejose žvalgybos institucijose?

– Patikrinimą pradėjau abejose institucijose.

– Dėl vadinamosios pranešėjo istorijos Seime planuojama pradėti parlamentinį tyrimą. Ar matote kokią nors kontrolieriaus tarnybos vietą šiame tyrime?

– Įstatymas labai aiškiai pasako, jeigu klausimas dėl skundo dalyko yra išnagrinėtas kompetentingos institucijos, o NSGK yra kompetentinga institucija tirti žvalgybos institucijų veiklą, tai žvalgybos kontrolierius negali imtis to skundo tyrimo. Todėl, mano supratimu, mano rolė dabar yra tikrai negalima, kol Seimas neapsisprendžia, ką jis darys – ar kurs laikinąją tyrimo komisiją, ar paves NSGK atlikti šį darbą.

– Kaip suprantu, Seime yra noras, jog jūs tyrime dalyvautumėte kaip ekspertas.

– Laikinosios tyrimo komisijos turi teisę kviestis visus valstybės pareigūnus ir gauti atsakymus į tuos klausimus, kurie suformuluoti jų mandate.

– Tiek, kiek esate susipažinęs su situacija, jūsų požiūriu, ar dar yra rizika, jog pranešėjo istorija gali pasikartoti?

– Nesiimsiu spėlioti. Visko gali nutikti šiame pasaulyje, nuo nieko nesame apsidraudę, bet nuo 2020 metų VSD priėmė ir naujų, ir pataisė virtinę jau egzistavusių vidaus teisės aktų. Jie dabar gana detaliai reglamentuoja tiek fizinių, tiek juridinių asmenų tikrinimą. Išdėstyti labai aiškūs teisiniai pagrindai.

Tačiau žvelgiant į 2018–2019 metus, reikia pasakyti, kad dėl vienos iš žvalgybos institucijų veiklos prezidento rinkimų kampanijos metu buvo kilę nemažai klausimų ir abejonių – ar nepažeisti žvalgybos institucijų veiklos principai, nustatyti Žvalgybos įstatymo 4 straipsnyje (šiame straipsnyje numatyta, kad žvalgybos veikla grindžiama teisėtumo, pagarbos žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms, tarnybų atskaitomybės ir kitais principais – BNS).

Todėl dabar, kai artėja naujos rinkimų kampanijos – 2023-ieji yra 2018 metų analogas rinkimų cikle, – prasminga stebėti ir vertinti, kaip žvalgybos institucijos laikosi teisėtumo ir žmogaus teisių, rinkdamos, apdorodamos ir teikdamos žvalgybos informaciją sprendimų priėmėjams, tikrindamos asmenis, galimai susijusius su rizikomis, grėsmėmis nacionalinio saugumo interesams, visuomeniniams-politiniams procesams.

Kaip minėta, VSD priimti vidaus teisės aktų pakeitimai, todėl prasminga įsitikinti, kaip jie veikia praktikoje, ir Žvalgybos kontrolierių įstaiga sieks tai patikrinti. 

– Pranešėjo istorija prasidėjo nuo pareigūno, kuris pranešė apie galimus pažeidimus VSD, jam buvo suteiktas pranešėjo statusas. Tačiau taip išėjo, kad jo tapatybė yra paviešinta. Nematote žvalgybos kontrolieriaus veiklos intereso šioje srityje?

– Aš nekomentuosiu, nes neturiu oficialios informacijos, kas yra tas pranešėjas. Jei pranešėjo statusas nepanaikintas, tam asmeniui turėtų galioti ir visos apsaugos, įskaitant konfidencialumą.

– 2006 metais NSGK atliko tyrimą dėl VSD veiklos, jis tuomet atskleidė nemažai problemų tarnyboje, viena jų – tarnyba galėjo veikti praktiškai nekontroliuojama, kaip sakė viena politikė „tai buvo valstybė valstybėje“. CŽA kalėjimo istorija taip pat liudija, kad apie žvalgybų tarnybų veiklą galima realiai sužinoti tie, kiek jie leidžia. Jūsų požiūriu, ar nuo to laiko pasikeitė situacija ir kiek dar yra rizikos, kad panašios istorijos gali pasikartoti?

– Tam ir sukurta Žvalgybos kontrolierių tarnyba, kad, kiek įmanoma, tokių dalykų išvengtume, kad būtų aptiktos sisteminės spragos vidaus teisės aktuose ar praktikose, jos būtų ištaisytos, įvertinta, ar trūksta švietimo žvalgybos pareigūnams, kaip laikytis žmogaus teisių ir laisvių. Ir galiausiai – jeigu ir nutiktų tokie dalykai, kad tiek žvalgybos pareigūnai galėtų saugiai pateikti pranešimus, tiek gyventojai galėtų teikti skundus apie galimus jų teisių ir laisvių pažeidimus.

Grįžtant prie pranešėjų apsaugos sistemos. Ji turi veikti, mes neturime kito pasirinkimo. Sistema turi užtikrinti, kad žmonės galėtų saugiai pranešti apie galimus piktnaudžiavimus, galimas negeroves.

– Ar tarnyba turi pakankamai įrankių išaiškinti tas negeroves, jas nustatyti, efektyviai veikti?

– Manau, kad šiandien turime būtinus įrankius veikti. Žinoma, dar daug darbų reikia padaryti kuriant instituciją. Pirmiausia reikia sukurti nuolatinę infrastruktūrą, kad galėtume dirbti su įslaptinta informacija. Didžiuma žvalgybos ir kontržvalgybos veiklos yra įslaptinta. Mes turime turėti tinkamas patalpas, priemones tiek gauti, tiek rengti įslaptintą informaciją. Čia sakyčiau, ilgiausias ir didžiausias iššūkis.

Taip pat reikia vidaus teisinę bazę sukurti. Toks neįdomus, bet būtinas darbas.

Galiu pasidžiaugti, kad jau suburtas kompetentingų darbuotojų branduolys.

– Jeigu dabar reikėtų susipažinti su įslaptinta informacija, ar turėtumėt tokią galimybę?

–Taip. Esame tapę paslapčių subjektu, bet dar neturime nuolatinių patalpų, dabar naudojamės reikalavimus atitinkančiomis, bet laikinomis.

– Jūsų nuomone, ar numatytas ne per trumpas laikotarpis – vieni metai nuo galbūt padaryto pažeidimo, kai galima rašyti skundą? Juk žvalgybos veikla nėra vieša, apie jos metu padarytus pažeidimus galima sužinoti ir po kelerių metų.

– Taip, procesai gali būti ilgalaikiai. Įstatyme numatytas vienų metų terminas, kaip įprasta. Bet kartu palikta žvalgybos kontrolieriui diskrecija nuspręsti, jeigu jis mano, kad tai labai svarbu, vis tiek imtis skundo nagrinėjimo.

Labai panašiai yra ir su anoniminiais skundais. Kontrolierius gali jų nenagrinėti, bet jeigu jis mano, kad ten pateikta pakankamai pagrįsta informacija, jis gali inicijuoti savo paties patikrinimą. Nustačius požymius, kad galimai buvo piktnaudžiauta ar pažeistos žmogaus teisės ar laisvės, imtis tyrimo.

– Neseniai Lietuvoje lankėsi Suomijos žvalgybos ombudsmenas, dalijosi patirtimi. Jis turi gana rimtą instrumentą – stabdyti neteisėtus žvalgybos veiksmus net vykstant operacijai. Nemanote, kad vertinga būtų ir Lietuvoje turėti tokį įrankį?

– Jo patirtis tikrai buvo vertinga, daug pasisėmėme tam tikrų metodologinių ir taktinių dalykų. Dabar, ar mums reikėtų tiesiogiai Lietuvoje pritaikyti tą patirtį? Nesiimu vertinti. Manau, kad reikia daugiau praktikos įgyti prieš sprendžiant.

Kiek pamenu, Seimas planuoja gal po metų daryti Žvalgybos kontrolierių įstatymo poveikio vertinimą. Tada galbūt būtų galima pakalbėti, ar reikia stiprinti galias, ar reikia sekti Suomijos pavyzdžiu.

– Įstatymas taip pat jus įpareigoja reguliariai informuoti visuomenę apie savo veiklą. Kaip tai darysite? Kiek bus vieša atliktų tyrimų medžiaga?

– Vienas pirmųjų darbų, kuris bus netrukus atliktas, tai internetinės svetainės sukūrimas. Turime sukūrę darbinį variantą, bet dar reikia ją paleisti. Ten bus skelbiama visa informacija, kurią galima teikti visuomenei.

Taip pat kartą per metus iki kovo 1 dienos privalėsiu pateikti viešą žmogaus teisių ir laisvių padėties žvalgybos institucijose vertinimą ir viešą ataskaitą už praėjusius metus.

– Kokia medžiaga bus vieša, ar bus skelbiami skundai, išvados?

– Vieša bus susisteminta informacija, vadinasi, statistinė informacija. Skundų viešinti negalėsiu, nes tai riboja ir asmens duomenų apsauga, ir valstybės ir tarnybos paslapčių apsauga. Neskelbiama bet kuri informacija, net jeigu ji ir neįslaptinta, bet galėtų padaryti žalos žvalgybos institucijų veiklai.

– Visuomenėje gaji sąmokslo teorija, kad specialiosios tarnybos gali bet kada klausyti bet kokio žmogaus pokalbio, kontroliuoti susirašinėjimą. Ką galėtumėt atsakyti tokios teorijos šalininkams, o gal tai ir nėra sąmokslo teorija?

– Kiek man žinoma, galiu užtikrinti, kad tikrai žvalgybos tarnybos neturi nei intencijų, nei galimybių bet kada bet kurio žmogaus klausytis ar kontroliuoti susirašinėjimo ar kitokio susižinojimo.

Pagal viešas žvalgybos institucijų ataskaitas, 2020 metais teismo sankcionuojamų priemonių (pokalbių, susirašinėjimo kontrolės, kitų – BNS) taikyta 1923 fiziniams ir juridiniams asmenims, 2021 metais – 1918, 2022 metais – 1727. Nedidelė mažėjimo tendencija.

Tie skaičiai nerodo visuotinio sekimo.


Football news:

<!DOCTYPE html>
Kane on Tuchel: A wonderful man, full of ideas. Thomas in person says what he thinks
Zarema about Kuziaev's 350,000 euros a year in Le Havre: Translate it into rubles - it's not that little. It is commendable that he left
Aleksandr Mostovoy on Wendel: Two months of walking around in the middle of nowhere and then coming back and dragging the team - that's top level
Sheffield United have bought Euro U21 champion Archer from Aston Villa for £18.5million
Alexander Medvedev on SKA: Without Gazprom, there would be no Zenit titles. There is a winning wave in the city. The next victory in the Gagarin Cup will be in the spring
Smolnikov ended his career at the age of 35. He became the Russian champion three times with Zenit

3:09 Kruvinos šaudynės JAV: nušauti 22 žmonės, dešimtys sužeista, šaulys vis dar ieškomas
2:50 Reforma su rinkimų išnaša
2:49 Paaiškėjo, kiek žmonių iš tiesų gali atvykti į mitingą prie Seimo
2:25 G. Nausėda su ES lyderiais aptars milijardinį paramos paketą Ukrainai, sankcijas Rusijai
2:08 Generalinė prokurorė kreipsis į Seimą dėl P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo
21:39 ES rengia naują sankcijų Maskvai paketą
21:27 Merginų U19 futbolo rinktinė pralaimėjo Albanijos bendraamžėms
20:05 PSO ragina „Hamas“ paleisti įkaitus, motyvuodama susirūpinimu dėl sveikatos
20:04 E.Musko era: milijardierius turi ambicijų JAV politikoje
18:59 Melagienų kūrėjai griebiasi šiaudo: Izraelio valstybė registruota kaip korporacija
18:59 Iš Mariupolio pasprukusio senjoro išpažintis: rusai pavertė jį mirusiųjų miestu, gatvės buvo pilnos lavonų
18:20 Antikorupcijos komisija imsis tyrimo dėl mįslingo kreipimosi į KT
17:55 „TikTok“ praėjusį mėnesį Europos Sąjungoje pašalino 4 mln. vaizdo įrašų
17:50 Ketvirtadienį daug kur kris šlapdriba, o kai kur trumpam ateis žiema
17:41 Prasidėjo „Metų automobilio 2024“ rinkimai: vietoj vieno geriausio renkami trys
17:25 Sudano kariuomenė atnaujins derybas dėl paliaubų
17:04 Prof. C. P. Mayeris: tvarus pelnas ateina ne iš problemų kūrimo, bet iš jų sprendimo
16:59 Šurmulys dėl gyvenimo įgūdžių programos nerimsta: ar jau yra 50 tūkst. parašų prieš ją?
16:55 Indija po diplomatinio ginčo atnaujino vizų išdavimą Kanadoje 
16:45 Maskvos pareigūnai teigia, kad Rusijos pajėgos šiemet pritraukė 385 tūkst. naujų karių
16:40 Slovakijoje prisaikdinta nauja vyriausybė
16:25 Serbijos ir Kosovo lyderiai pakviesti į derybas ES viršūnių susitikimo kuluaruose
15:50 Valstybinė žiniasklaida: Xi Jinpingas susitiko su Kalifornijos gubernatoriumi
15:44 G. Skaistė ir M. Lingė pagrindiniam būstui siūlo taikyti 0,05–0,5 proc. NT mokesčio tarifą
15:42 „Heineken“ skelbia apie vartojimo lėtėjimą
15:27 Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonams – 67 mln. eurų ES investicijų
15:17 ES vidaus reikalų komisarė įspėja dėl išpuolių Europoje
15:12 Premjerė, sveikindama Slovakijos vyriausybę: tikimės toliau vieningai padėti Ukrainai
15:11 Egipto prezidentas ragina imtis veiksmų siekiant išvengti Izraelio sausumos puolimo 
14:57 Izraelį supykdė turkų prezidento mėginimas pateisinti „Hamas“
14:56 Vilniuje nuo kitų metų bus pradedamos rūšiuoti ir maisto atliekos
14:50 G. Skaistė: tolesnė RRF parama Lietuvai priklausys ir nuo Seimo sprendimų
14:50 Tikimės toliau vieningai padėti Ukrainai, sveikindama Slovakijos vyriausybę sako premjerė
14:46 Vilniuje Ežerėlių gatvė bus pervadinta buvusio disidento A. Terlecko vardu
14:35 Iš Jordanijos karalienės lūpų – stiprūs žodžiai apie vaikus kare ir dvigubus standartus
14:12 Vilniuje padvigubintas „pagalvės“ mokestis, 30% pajamų ketinama skirti skrydžių skatinimo programai
14:03 S. Gentvilas sureagavo į Prezidentūros kritiką dėl priedangų: tai nepadaroma per metus
13:43 Vilniaus taryba pašalino A. Skaistį iš Švietimo reikalų komiteto
13:22 Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Jūrinės šviesos“ atvyksta į Vilnių
12:04 Kuo ypatingas šiuolaikinis Lietuvos baletas?
11:47 Optimalus iPhone nustatymas: patarimai geresniam baterijos ilgaamžiškumui
9:32 Kinija reikalauja objektyvumo tiriant dujotiekio Baltijos jūroje pažeidimą
9:22 Mįslė ūkininkams: išankstinių sandėrių galimybės bei rizika
9:20 Per klaidą nugriauto namo šeimininkė – šoke: darbininkai net neatsiprašė
9:15 SAM: sveikatos centrų steigimas savivaldybėse viršijo lūkesčius
9:15 Į pagalbą Latvijos kolegoms saugoti sienos su Baltarusija vyksta nauja pasieniečių pamaina
9:06 Per riaušės nuo moters įkandimo nukentėjęs pareigūnas: ji keikėsi, elgėsi neadekvačiai
8:54 I. Šimonytė apie NT mokestį: ne visi matematiką mylėjo mokykloje
8:46 Santaros klinikose bus statomas naujas Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras
7:21 Raušių prie Seimo byloje iš posėdžių salės pašalinta A. G. Astrauskaitė: einu gerti vaistų
11:28 Seimas ėmėsi ratifikuoti ekstradicijos, teisinės pagalbos sutartis su JAE
11:00 Iš meilės augalams Pangesuose sukurtas sodas
10:55 Maldyvuose išrinktas naujas prezidentas 
10:30 Ukraina surengė dronų ataką ir apšaudė kelias Rusijos sritis
10:12 „Paysera“ bendraįkūrėjas ėmėsi tradicinių verslų vystymo veiklos
9:51 Ministras ir streikuojantys mokytojai sekmadienį nesusitiko
9:03 Azerbaidžanas: į Kalnų Karabachą pirmą kartą per 30 metų atvyko JT misija
8:52 TINDER DATES – spalio 13 d., 18.00 val. Anykščių kultūros centre
8:34 Kauno acetatinių siūlų gamintoja: tvari investicija gamybą padidins dešimtadaliu
8:06 Tariamo skiepų ir autizmo ryšio nebepakanka – ta pati medžiaga esą lemia COVID-19
8:02 Baku atmetė kaltinimus dėl etninio valymo Kalnų Karabache
7:52 Ankaros centre nugriaudėjo sprogimas
7:52 Ankaros centre Turkijoje nugriaudėjo sprogimas: įvykdytas teroro išpuolis
7:38 Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto
7:25 Profesorius pataria, koks maistas gali padėti išvengti onkologinių ligų
7:20 Žvalgybos kontrolierius: rinkimų metais prasminga atidžiau stebėti, kaip žvalgyba tikrina asmenis
7:06 Adolfas Grušas. Sekmadienio Evangelija. Kas blogiau už atvirą nuodėmę?
6:58 JT konferencijoje patvirtintas cheminių medžiagų daromos žalos mažinimo planas
6:37 Rusija naktį į Ukrainą paleido apie 30 dronų, pavyko numušti 16
6:35 Analitikai: Kremlius ėmė painiotis, kurias okupuotas teritorijas laikyti „savomis“
6:33 JAV išvengė vyriausybės uždarymo
6:26 Ž. Pavilionis siūlo įteisinti Ukrainos vėliavų kėlimą prie Lietuvos institucijų
6:26 TOP 5 podkastai: skirtingos kartos, verslai ir patirtys
6:12 Dar niekas niekada nebandė tokio triuko – vienas neapgalvotas žingsnis ir viskas baigiasi mirtimi
5:25 Slovakijos populistai, nepritariantys pagalbai Ukrainai, laimėjo rinkimus
5:23 Orai.lt: su antruoju kalendoriniu rudens mėnesiu bandys įsitvirtinti tikrasis ruduo
5:18 Viešojo valdymo agentūra tampa pavaldi Vyriausybei
5:17 Slovakijos rinkimai: laimi Kremliaus naratyvą palaikantis R. Fico
5:17 Slovakijos rinkimai: laimėjo Kremliaus naratyvą palaikantis R. Fico
4:56 „VEDYBOS“ – spalio 14 d., 18.00 val. Anykščių kultūros centre
4:40 JAV išvengė vyriausybės darbo sustabdymo
4:40 JAV per plauką išvengė vyriausybės darbo sustabdymo, bloga žinia Ukrainai
4:21 Rinkimų metais prasminga atidžiau stebėti, kaip žvalgyba tikrina asmenis – kontrolierius
4:10 Pasienyje su Baltarusija apgręžti 43 neteisėti migrantai – VSAT
3:54 G. Jakštas susitiks su į Vilnių pėsčiomis einančiais mokytojais
2:26 Vizitą Migracijos departamente reikės rezervuoti iš anksto
20:33 Antrajame kėlinyje atitrūkusi LCC pranoko „Aistes-LSMU“
19:56 Interviu su Ukrainos kariu: matėme, kaip rusų vadas sušaudė savo karius, nes šie atsitraukė
19:07 Pagrindinėje Birštono aikštėje kitąmet planuojama įrengti fontaną-upelį
18:28 Į sostinės gatves išriedės naujas vairuotojų siaubas: tikrins, ar susimokėjo už parkavimą
17:03 Kinija pavadino Jungtines Valstijas melo imperija
16:32 Brazilijos prezidento būklė po klubo sąnario keitimo operacijos yra stabili – gydytojai
16:07 Papasakojo apie į Klaipėdos ligoninę atvežtus girtus vaikus: kokia jų būklė?
15:53 Lyčių lygybės nauda vyrams
15:26 Lietuviška inovacija – spartesniam gijimui po odontologinių operacijų
14:54 JAV Kongresas dar bando susitarti dėl biudžeto, bet jau ruošiamasi blogiausiam scenarijui
14:33 Italija ir Libija po 10 metų pertraukos atnaujina komercinius skrydžius – pareigūnai
14:06 Škotai atidaro pirmąjį narkotinių medžiagų vartojimo kambarį
13:58 Norėjo parodyti, kad rusai meldžiasi prieš mūšį, bet suklydo: nuotrauka surežisuota
13:03 Europos šalyse fiksuoti rugsėjo temperatūros rekordai