Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

EVROPSKA LIGA: Manchester United slavio na Kipru, promašaj Ronalda obišao svijet (VIDEO)

Fudbaleri Manchester Uniteda, PSV Einhdovena, Real Sociedada i Union Berlina pobijedili su u mečevima trećeg kola grupne faze Lige Evrope igranim u terminu od 18:45.

Manchester United koji je došao i izašao u najjačem sastavu ovu utamicu, ipak se mučio da bi došao do pobjede. Imali su gosti i više od igre ali do vodstva stiže domaća ekipa u 34. minuti kada je Ansarifard zatresao mrežu Uniteda.

Gosti su do preokreta stigli u drugom poluvremenu, prvo je Rashford pogodio u 53. minuti za izjednačenje da bi deset minuta poslije Martial pogodio za preokret. Da bi Rashford u 84. minuti povisio na 1:3, a samo minut poslije domaći su preko Panagiotou smanjili na 2:3.

Utakmicu je obilježio i nestvaran promašaj Cristiana Ronalda koji je postao hit na društvenim mrežama, a navijači Manchester Uniteda se ponovo pitaju da li je Ronaldu zaista vrijeme za penzije.

Najubjedljiviju pobjedu ostvario je PSV na gostovanju šampionu švicarske Zurichu– bilo je čak 5:1 za goste iz Nizozemske. Istakao se Gakpo sa dva pogotka i jednom asistencijom.

U Grazu su Sturm i Lazio igrali bez golova. Domaći tim je finiš meča dočekao sa igračem manje (crveni karton u 81. minutu dobio je bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović).

Dennis Hadžikadunić defanzivac Zmajeva odigrao je svih 90 minuta u porazu Malmea u Švedskoj od Union Berlina.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: HJK Helsinki – Ludogorets 1:1, Crvena zvezda- Ferencvaroš 4:1, Monaco-Trabzon 3:1.