Bosnia and Herzegovina

Velež poveo, pa na kraju remizirao sa Igmanom

Velež i Igman su odigrali neriješeno u Gabeli u zaostaloj utakmici drugog kola Premijer lige BiH, novo je ovo razočarenje za Rođene nakon što su u prošlom kolu izgubili u Trebinju od Leotara.

Igman je prijetio u drugoj minuti nakon slobodnog udarca koji je izveo Hebibović. Minut poslije Hrelja je proigrao Hebibovića u šenaestercu koji je sjajno prevao Kvakića, ali je na kraju to samo bio korner za goste.

Pršeš je u sedmoj minuti ubacio loptu u šenaestereac, a Nermin Haskić je iz drugog pokušaja matirao Ćemana za 1:0 u Gabeli.

Pavić je sjajno šutirao u 29. minuti i savladao Ćemana, ali je lopta pogodila stativu.

Igman je do izjednačenja došao u 36. minuti kada je Duraković je ubacio sa lijeve strane, a Jakupović je bio na mjestu i pogodio za 1:1.

Haskić je u 41. minuti šutirao pored gola, nakon ubačaja Pavića sa lijeve strane. Dvije minute poslije Drljević je na drugoj strani pokušao ali nije bio precizan.

Igman bolje otvara drugo poluvrijeme, prvo je prijetio Hrelja, a zatim i Velić ali nije bio promjene rezultata. Naredne minute pripale su Veležu koji je držao posjed i kreirao prilike, Dejanović je šutirao u jednoj takvoj ali nije bio precizan.

Hasanović je 66. minuti šutirao nakon što se oslobodio Drljevića, ali je lopta otišla pored stative. Ćosić je u 72. minuti aktraktivno pokušao škarica, Ćeman je bio siguran.

Bešagić je u 75. minuti šutirao sa nekih dvadesetak metara veoma loše, iako je ima boljih rješenja.

Ćubara je u 80. minuti spasio Igman, nakon što je Haskić šutirao a stoper Igmana se ispriječio.

Velež je imao veliku inicijativu do kraja meča, pokušavajući doći do gola Igmana međutim to im nije donijelo neku veliku šansu.

Vehabović je u posljednjoj minuti pogodio prečku.

Premijer liga BiH, 2. kolo:

Stadion: Perica Pero Pavlović (Gabela) Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) Žuti kartoni: Hasanović, Kvakić, Ikić, Vehabović (Velež) Mahmić, Velić, Hebibović (Igman)

VELEŽ: Bogdanović, Pavić, Zeljković, Pršeš (Zajmović), Anđušić (Vehabović), Haskić, Sijamija, Hasanović (Zvonić), Ikić, Kvakić, Dejanović (Ćosić)

IGMAN: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević (Biber), Hrelja (Kašić), Hebibović, Dupovac (Ćubara), Mahmić, Jakupović, Ramić (Vazda)

Tuzla City savladala Posušje

Tuzla City zasluženo je slavila u Srebreniku u zaostaloj utakmici drugog kola protiv Posušja.

Uvodne minute nisu donijele previlike šanse, Tuzla City je kontrolisala loptu ali nisu ništa uspjli uraditi sve do 20 minute.

Kukić je oborio Mehidića, i sudija Marić je pokazo na bijelu tačku i dao je žuti karton Kukiću.

Hrkać je šutirao sa 11 metara, njegov udarac odbranio je Kukić, međutim do lopte prvi je stigao Mehidić koji je pogodio za 1:0.

Gavrić je u 41. minuti pokušao, ali bez opasnosti po gol Posušja.

Do kraja poluvremena nije bilo velikih šansi niti na jednoj strani.

Drugo poluvrijeme je Veselinović otvorio šutem u 51. minuti sa vrha šenaesterca ali bez opasnosti po gol Posušja.

Posušje se probudio u zadnjih tridesetak minuta utakmice, imali su 59. minutišansu preko Milanović je pokušao a Fejzić odbranio.

Minut poslije Tuzla City je povisila na 2:0 u Srebreniku, Karić je promašio zicer sa jednog metra, a nastavku akcije Nargalić je pogodio za 2:0.

Stadion: Gradski stadion Srebrenik Sudija: Dražen Marić (Bijeljina)

TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Smajlagić, Eleouet, Veselinović, Karić, Mešinović, Hrkač (Čeliković), Mehidić, Ferreyra

POSUŠJE: Kukič, Brković, Milanović, Pavlović, Šilić, Roca, Pavković, Lučić, Horić, Krešić, Vukoja