Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

FOTO DESIATKY hasičov zasahujú pri požiari haly: Došlo aj k VÝBUCHU, hlásia OBROVSKÉ škody!

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari výrobnej haly v obci Malženice v okres Trnava.

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari výrobnej haly v obci Malženice v okres Trnava. Informovalo o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na sociálnej sieti.

Po vykonanom prieskume zistili hasiči, že ide o požiar vonkajšej časti haly na výrobu betónových prefabrikátov. "Požiar sa pravdepodobne rozšíril z dvora z uskladnených plastových rúr. V dôsledku požiaru prišlo k výbuchu propán-butánovej tlakovej nádoby," uviedli hasiči.

Zasahujúci príslušníci vykonávajú práce zvonka, a to hasením objektu, rozoberaním konštrukcií, ochladzovaním zo strešnej časti a vyhľadávaním skrytých ohnísk.

"Požiar bol lokalizovaný krátko po 16.00 h. Naďalej prebiehajú likvidačné práce. Na mieste udalosti zasahuje 12 profesionálov z Trnavy a Leopoldova a 19 dobrovoľných hasičov z dobrovoľných hasičských zborov obcí Malženice, Veľké Kostoľany a Jaslovské Bohunice. Pri požiari sa nikto nezranil," informovali hasiči.

"K zásahu bola privolaná aj polícia a vyšetrovanie požiaru si prevzal vyšetrovateľ. Škody boli odhadnuté na približne 40.000 eur. Zisťovateľ príčin požiaru na mieste nepotvrdil ani nevylúčil cudzie zavinenie," doplnilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Autori: TASR, ns