Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Banská Bystrica stále bez výhry, s Mechelenom prehrala 60:96

Po polčase to bola vyrovnanejšia hra, čo znamenalo, že Banská Bystrica nepúšťala Mechelen k ešte výraznejšiemu vedeniu.

Banská Bystrica 25. októbra (TASR) – Basketbalistky Slávie Banská Bystrica zostávajú v E-skupine Európskeho pohára (Eurocup) aj naďalej bez víťazstva, v domácom prostredí im nevyšiel ani tretí pokus, belgickému Kangeroes Mechelen podľahli 60:96. V tabuľke im tak patrí posledná priečka. Sériu vystúpení pred svojimi fanúšikmi zakončia v stredu 1. novembra o 18.00 h proti Besiktasu Istanbul.
Európsky pohár, ženy – E-skupina:

zostava a body Banskej Bystrice: Mujovičová 18, Šimonovičová 14, Martišková 10, Bogičevičová 4, Burová 2 (Holíková 7, Kozáková 2, da Cruz 3, Brabencová 0) - najviac bodov Mechelenu: Reesová 18, Strautmaneová 15, Burrellová 13. TH: 6/5 – 11/10, fauly: 17 - 8, trojky: 3 - 10, rozhodovali: Perličová (Chor.), Balnionyt-Gecevičienová (Lit.), Goda (Maď.), štvrtiny: 13:28, 13:32, 13:22, 21:14.

Banská Bystrica bola odhodlaná zabojovať o prvé víťazstvo v Eurocupe, ale od úvodu ťahala za kratší koniec. Ofenzívny Mechelen od úvodu udával taktovku, zo stavu 4:4 odskočil v priebehu pár minút na 24:6. Slávia horela obranne, síce ku koncu prvej štvrtiny sa situácia mierne zlepšila, ale stále z toho bol nepriaznivý stav 13:28. Nič sa nezmenilo ani v druhej časti, belgický tím ju otvoril 15:2 a celkovo domáca defenzíva nemala recept na Strautmaneovú s Reesovou. Šanca na úspech sa rozplývala už v prvom polčase, dôkazom bolo aj skóre 26:60.

Po polčase to bola vyrovnanejšia hra, čo znamenalo, že Banská Bystrica nepúšťala Mechelen k ešte výraznejšiemu vedeniu. Rozdiel bol ale predsa len badateľný, čiže tento plán nevydržal príliš dlho. Domáce basketbalistkám chýbala v ofenzíve pohoda a aj lepšia úspešnosť, preto bolo pred záverečnou periódou skóre 39:82. Posledná štvrtina sa už v tomto smere iba dohrávala, pretože o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté.