Slovakia

Paríž St. Germain v zostave so Škriniarom zvíťazil nad AC Miláno 3:0

Futbalisti Feyenoordu Rotterdam v zostave so slovenským obrancom Dávidom Hanckom zvíťazili v súboji E-skupiny nad Laziom Rím 3:1.

Bratislava 25. októbra (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zvíťazili v stredajšom dueli F-skupiny Ligy majstrov nad AC Miláno 3:0. So šiestimi bodmi sa vyšvihli na čelo tabuľky, Newcastle United totiž v druhom zápase skupiny prehral doma s Borussiou Dortmund 0:1.

V parížskom Parku princov ako prvý pohrozil krídelník AC Rafael Leao, ktorého technická strela mierila tesne vedľa. Domáci postupne prevzali iniciatívu a v 32. minúte sa ujali vedenia. Kylian Mbappe si prebral prihrávku na hranici šestnástky a strelou k žrdi prekonal Mikea Maignana. Hneď v úvode druhého dejstva po individuálnej akcii poslal loptu do siete Ousmane Dembele, no jeho gól neplatil pre faul Manuela Ugarteho. Parížania však pokračovali v aktivite a v 53. minúte po rohu zvýšil na 2:0 Randal Kolo Mouani. V závere spečatil triumf PSG Lee Kang-In.

Dortmund v úvode zápasu zaskočil Newcastle a vypracoval si dve dobré príležitosti. Domácich však podržal Nick Pope, ktorý dostal opäť prednosť pred slovenským reprezentačným brankárom Martinom Dúbravkom. Newcastle prišiel po necelej štvrťhodine hry o zraneného švédskeho útočníka Alexandra Isaka, v útoku sa nedokázal presadiť a inkasoval gól do šatne od Felixa Nmechu. V 57. minúte mal veľkú šancu vyrovnať Callum Wilson, no neprepálil Gregora Kobela. V závere Wilson opečiatkoval brvno a tak si Dortmund odniesol z upršaného St. James Parku cenné tri body, vďaka ktorým sa posunul na druhú priečku.

Manchester City bodoval naplno aj v treťom vystúpení v G-skupine. O víťazstve obhajcu trofeje na pôde Young Boys Bern 3:1 rozhodol dvoma gólmi nórsky kanonier Erling Haaland. Lipsko si vďaka triumfu 3:1 nad Crvenou Zvezdou Belehrad upevnilo druhé miesto v tabuľke.

Futbalisti Feyenoordu Rotterdam v zostave so slovenským obrancom Dávidom Hanckom zvíťazili v súboji E-skupiny nad Laziom Rím 3:1. So šiestimi bodmi sú čele tabuľky, Atletico Madrid totiž iba remizovalo v Glasgowe so Celticom 2:2.

Feyenoord začal aktívne a v 10. minúte hlavička Santiaga Gimeneza skončila tesne vedľa pravej žrde. Po ďalšej nebezpečnej akcii domácich gól mexického útočníka neplatil pre ofsajd, no V 31. minúte sa už Gimenez dočkal. Prebral si prihrávku v šestnástke, otočil sa a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Ivana Provedela. V nadstavenom čase sa exportnou strelou prezentoval Ramiz Zerrouki a Feyenoord išiel do šatní s dvojgólovým náskokom. Lazio mohlo po zmene strán znížiť, no Valentin Castellanos minul prázdnu bránku a v 74. minúte inkasoval taliansky tím tretí gól z kopačky Gimeneza. Lazio už v závere iba skorigovalo prehru, keď faul na Castellanosa potrestal z penalty Pedro.

V H-skupine sú zatiaľ stopercentní hráči FC Barcelona, ktorí v 3. kole zdolali doma Šachtar Doneck 2:1. Katalánci sa ujali vedenia v 28. minúte. Po skvelej prihrávke Ilkaya Gündogana trafil Fermino Lopez žrď, no z následnej dorážky otvoril skóre Ferran Torres. V 36. minúte agilný Lopez strelou spoza šestnástky zvýšil na 2:0. V 62. minúte hostia znížili zásluhou Georgija Sudakova, no vyrovnať sa im už nepodarilo. V ďalšom zápase skupiny zvíťazilo FC Porto na pôde Royalu Antverpy 4:1, hetrikom sa blysol Evanilson.

Góly: 4. Furuhaši, 28. Palma - 25. Griezmann, 54. Morata

Góly: 31. a 74. Gimenez, 45+2. Zerrouki - 83. Pedro (z 11 m)

/D. Hancko (Feyenoord) odohral celý zápas, L. Sauer (Feyenoord) nefiguroval na súpiske/

Góly: 32. Mbappe, 53. Kolo Mouani, 89. Lee Kang-In