Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Hrala síce v Poľsku, no bola ako doma. Ukrajina uspela v Lige národov

Ukrajinská futbalová reprezentácia bola pre konflikt nútená odohrať svoje „domáce“ zápasy mimo svojej krajiny a za hostiteľa si zobrala Poľsko.

V Loždi sa pritom mohli Ukrajinci naozaj cítiť ako doma, keďže z tribún ich mohutne povzbudzovali tisícky priaznivcov. Tribúny sa odeli do modro-žltej farby z množstvom vlajok a aj vďaka tomu Ukrajnci vyhrali jednoznačne 3:0.

FINALLLLYYYYY

Ukraine 1-0 Armenia

Karavayev and Tsyhankov link up nicely as the former lays it on the edge of the box to Malinovskyi who makes no mistake with a low drive

That’s been coming!

61’ pic.twitter.com/d0PDTI6nWU

— Zorya Londonsk (@ZoryaLondonsk) June 11, 2022

Nie je jasné, či boli na štadióne vo väčšine obyvatelia Ukrajiny, alebo tam boli aj Poliaci, ktorí svojho suseda bezvýhradne podporujú.

Každopádne tento zápas zostane v pamäti pre mnohé emócie, slzy, ale aj víťazstvo ukrajinského tímu, vďaka ktorému sa udržali na 1. mieste v prvej skupine B-divízie Ligy národov pred Škótskom, ktoré podvečer nastúpi na zápas s Írskom v Dubline.

Aurelien Tchouameni. Čítajte viac Jeden z najdrahších prestupov histórie. Real oznámil druhú letnú posilu

Zároveň išlo o posledný reprezentačný zápas dlhoročnej jednotky národného tímu Andreja Pjatova, ktorý celkovo nastúpil na 102 stretnutí v najcennejšom dre­se.

V ďalšom kole sa Ukrajina stretne s reprezentáciou Írskej republiky rovnako na štadióne v Lodži 14. júna o 20:45.