Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ukrajinci čakajú ťažké zbrane v Severodonecku, chcú zvrátiť vývoj bojov

Bitka o ukrajinské mesto Severodoneck sa vedie od domu k domu, kým ukrajinskí vojaci dúfajú v dodávku ťažkých zbraní, ktoré by mohli „zvrátiť vývoj", uviedol vo štvrtok veliteľ práporu ukrajinskej Národnej gardy Petro Kuzyk. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Ťažké delostrelecké útoky

V priemyselnom meste na východe Ukrajiny podľa neho v súčasnosti prebiehajú pouličné boje a ťažké delostrelecké útoky Ruska, ktoré ohrozujú vojakov na oboch stranách konfliktu.

Agentúra Reuters pripomína, že nemohla overiť situáciu v teréne v bitke o Severodoneck, ktorá sa stala kľúčovou vo vojne vedenej Ruskom na Ukrajine. Moskva vyjadrenia Kuzyka nekomentovala a uviedla, že Ukrajina utrpela v regióne Donbas, kde sa nachádza aj Severodoneck, značné straty.

„Bojujeme za každý dom a každú ulicu," uviedol Kuzyk pre ukrajinskú štátnu televíziu. Zároveň popísal boje, v ktorých ukrajinskí bojovníci podľa neho v niektorých oblastiach prešli od „slepej obrany k malým protiofenzívam".

„Katastrofálny" nedostatok systémov na boj

„Včerajší deň bol pre nás úspešný. Prešli sme do protiútoku a v niektorých oblastiach sa nám ich podarilo zatlačiť o jeden alebo dva bloky. V iných sme ich zatlačili doslova o jeden alebo dva domy," spresnil. Ukrajina podľa neho dúfa, že ruské sily znížia intenzitu svojej delostreleckej paľby, keď sa začnú pouličné boje.

Kuzyk ďalej povedal, že ukrajinské sily majú „katastrofálny" nedostatok systémov na boj proti ruskému delostrelectvu a potrebujú „serióznu technológiu" alebo ťažké zbrane, aby mohli zasiahnuť Rusov.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť, a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám

Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií