Bosnia and Herzegovina

Fenomenalni Gensheimer uništio Brazil, Norveška razbila Saudijsku Arabiju

Danas su na Svjetskom rukometnom prvenstvu na rasporedu utakmice 2. kola grupne faze, a Njemačka je slavila i drugi trijumf.

Nijemci nisu sebi dozvolili da im se desi ono što se desilo Francuzima, te su utakmicu protiv Brazila shvatili ozbiljno od prve do posljednje minute i slavili lagan trijumf od 34:21. Podsjećamo, Francuzi su se sinoć dosta namučili protiv istog protivnika.

Sve je bilo već praktično riješeno u prvom poluvremenu, koje je okončano rezultatom 15:8, a Nijemci su do kraja samo odradili posao.

Do trijumfa ih je vodio fantastični Gensheimer sa 10 pogodaka, dok su po četiri imali Weinhold i Fath.

Kod Brazilaca se pet puta u strijelce upisao Toledo.