Bosnia and Herzegovina

Sarajevo na Koševu doživjelo poraz od tima iz Ukrajine

Bordo momci sjajno otvaraju meč i do prednosti dolaze već u četvrtoj minuti. Nurković je uposlio Bezdroba koji pogađa za 1:0.

Tri minute poslije Bezdrob je ponovo bio u prilici, ali ovaj put nije zatresao mrežu gostiju.

Igrao se 13. minuti a omladinci Sarajeva su imali sjajnu priliku Nurković je ubacio, Čelik sjajno skočio, ali je lopta nakon njegovog šuta otišla nekoliko centimetara pored gola Rukha.

Desetak minuta poslije gosti imaju odličnu priliku, nakon kornera šutirao je Turko koji pogađa prečku.

Gosti su do izjednačenja uspjeli doći u 24. minuti kada je Panchenko pogodio mrežu Sarajeva.

Dvije minute poslije mogla je ekipa Rukh doći do potpunog preokreta, sudija je pokazao na bijelu tačku, Kasaradi je šutirao, ali je Šutković odbranio njegov udaraca.

Nizale su se potom šanse na obje strane, Bordo tim je pokušao preko Bezdroba, Čelika, Ljukovca i Nurkovića.

U 43. minuti se ponovo tresao okvir gola Sarajeva, Fedor je šutirao iz slobodnog udarca i pogodio je stativu.

Na otvaranju drugog poluvremena viđena je sjajna igra sa po nekoliko prilika na obje strane, ali ipak tim iz Ukrajine je u 65. minuti stigao do preokreta, Kvasa je nakon kontre svog tima rutinski pogodio.

Ljukovac je svoj šut isprobao tri minute poslije, ali je lopta otišla pored gola. Ponovo je Sarajevo prijetilo nakon kornera, Čelik je šutirao, ali golman Rukha je sjajno reagovao, a nakon toga je ponovo šut Ljukovca završio pored gola, piše SCsport.

Na kraju zasluženu pobjedu su slavili nogometašu Rukha koji su se plasirali u naredno kolo gdje će odmjeriti snage sa ekipom Midtjyllanda, dok će omladinci Sarajeva se sada okrenuti utakmica u juniorskoj Premijer ligi BiH, a za vikend ih već očekuje derbi sa Željezničarom.

Omladinska Liga prvaka, 1. kolo:

FK SARAJEVO: Šutković, Alajmović, Kolenda, Pramenković, Pločo, Nurković, Bezdrob, Ljukovac, Čelik, Hamzić, Popović.

FC RUKH LVIV: Bakus, Popovskyi, Kholod, Kasarda, Fedor, Kvas, Khmelovskyy, Panchenko, Pstukh, Hryshkevych, Turko.