Bosnia and Herzegovina

Prijateljskom utakmicom s najtrofejnijim hrvatskim klubom, FC Splitom, HFC Zrinjski večeras je proslavio deset godina postojanja.

Mostarski klub je s 4:3 slavio protiv aktualnih viceprvaka Hrvatske, a proslava rođendana bit će nastavljena večerom za uglednike iz sportskog, političkog, gospodarskog, kulturnog i društvenog života u Svadbenom salonu Da-Da.

Zrinjski je protiv Splita poveo već nakon dvije minute igre kada je pogodio Josip Bošković. Na otvaranju nastavka Darko Raguž je povisio na 2:0. Nedugo zatim Alen Marić postiže prvi pogodak za goste. No, mladi Ivan Sušac svojim pogotkom vraća Mostarcima dva gola prednosti.

U posljednjih pet minuta Split je uvođenjem vratara-igrača pokušao doći do povoljnog rezultata. Josip Bošković je presjekom jedno dodavanje gostiju i pogodio praznu mrežu za vodstvo Zrinjskog 4:1.

Gosti se nisu predavali, te su golovima Alena Marića i Ante Ćorluke minutu prije kraja stigli do 4:3. Ipak, Zrinjski je sačuvao pobjedu i na najbolji način najavio nastavak sezone u Premijer ligi BiH.