Bosnia and Herzegovina

Francuska prejaka za Srbiju, Danska pregazila Tunis

Remili i Fabregas predvodili "Trikolore"

Francuska je zabilježila drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u rukometu, bez problema su savladali Srbiju rezultatom 32:21.

Srbija bolje otvara utakmicu i dolazi do vodstva 3:1. Francuzi se vraćaju sredinom prvog poluvremena i izjednačuju na 6:6.

Reprezentacija Srbije je bila u egalu u prvom poluvremenu, iako njeni golmani nisu zabilježili nijednu odbranu u prvih 20 minuta.

Mušić je nakon isteka vremena u prvom poluvremenu zabio gol kakav se rijetko viđa, pucao je preko živog zida Francuza, a lopta je prošla kroz ruke golmanu Žeraru (Gerard) za konačnih 15:12 na poluvremenu u korist Francuske.

Francuzi bolje otvaraju drugo poluvrijeme, postižu prva dva pogotka i odlaze na najveću prednost od pet razlike. U tim trenutcima Srbija nije mogla pronaći rješenje za odbranu Francuske, dvadeset minuta prije kraja, Francuzi odlaze na rekordnih 8 razlike.

U ostatku drugog poluvremana, Srbija nije uspjela da se vrati u utakmicu i Francuska je došla do druge pobjede na prvenstvu.

Remili i Fabregas su predvodili Francuze, postigli su po pet golova, a Radivojević je kod Srbije postigao 6.