Bosnia and Herzegovina

KVALIFIKACIJE ZA EURO: Uvjerljive pobjede Engleske i Francuske, Srbija uzela bod Portugalu (VIDEO)

Reprezentacija Gordi Albiona slavila je u Crnoj Gori s 5:1, dok je Francuska pred svojim navijačima bila bolja od Islanda s 4:0.

Engleska i Francuska upisale su uvjerljive pobjede u susretima 2. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Svjetski prvak Francuska je na Stade de Franceu s uvjerljivih 4:0 svladala Island u susretu grupe H. Golove za Francuze postigli su Umtiti (12), Giroud (68), Mbappe (78) i Griezmann (84).

Ranije u ponedjeljak Turska je također sa 4:0 u Eskisehiru svladala Moldaviju. Strijelci za Tursku bili su Kaldirim (24), Tosun (26, 54) i Ayhan (70). Albanija je s 3:0 nadigrala Andoru.

Francuska i Turska imaju po šest bodova, Albanija i Island po tri, a Moldavija i Andora su bez bodova.

Engleska je u susretu grupe A kao gost u Podgorici uvjerljivo nadigrala Crnu Goru sa 5:1, iako su domaći poveli. Strijelac za Crnu Goru bio je  Vešović (17), no do odmora su preokrenuli Keane (30) i Barkley (39), da bi u nastavku ponovno Barkley (59), pa Kane (71) i Sterling (81) povećali prednost Engleske.

U drugom susretu ove grupe Kosovo i Bugarska su u Prištini igrali 1:1 (0-1). Goste je u vodstvo doveo Božikov (39), a poravnao je Zeneli (61).

Engleska je uvjerljivo vodeća sa šest bodova, Bugarska ima dva, Kosovo i Crna Gora po jedan, dok je Češka bez bodova.

U najzanimljivijoj utakmici dana Portugal je ugostio Srbiju, susret je završen podijelom bodova, a Cristiano Ronaldo je travnjak napustio ozlijeđen.

Srbija je povela u 7. minuti kada je penal realizovao Dušan Tadić nakon što je Rui Patricio udario Mijata Gaćinovića u kaznenom prostoru u borbi za loptu.

Nakon pola sata igre povrijeđeni Cristiano Ronaldo je napustio igru, a u 42. minuti Portugal je izjednačio kada je Danilo Pereira postigao eurogol za 1:1.

Do kraja susreta Portugalci su napadali i pokušavali stići do pobjede, ali je golman gostiju Marko Dmitrović sjajno branio i donio svojoj ekipi jedan bod.