Bosnia and Herzegovina

Napoli osam utakmica u nizu ne zna za pobjedu u Seriji A

Gosti su sjajno otvorili utakmicu i poveli su već u 4. minuti kada je Dejan Kulusevski iskoristio grešku odbrane Napolija i odmjerenim udarcem posalo je loptu u mrežu za 0:1.

Imala je Parma nakon toga i kontru tri na jedan koju nisu iskoristili, a za to su kažnjeni u nastavku utakmice. Igrala se 64. minuta kada je Arkadiusz Milik glavom lijepo pogodio za 1:1.

Do kraja je Napoli napadao i tražio pobjedu, ali je doživio šok u 93. minuti. Nakon brze kontre sjajni Gervinho je postigao gol za 1:2 i veliki trijumf Parme.

Gennaro Gattuso tako nije uspio ostvariti trijumf na debiju na klupi Napolitanaca, koji su i osmi uzastopni meč u Seriji A ostali bez pobjede.