Cyprus

Arter: "Atalarımız bizlere önemli görevler yükledi, uluslararası platformlarda haklarımızı anlatmalıyız"

banner
Arter: Atalarımız bizlere önemli görevler yükledi, uluslararası platformlarda haklarımızı anlatmalıyızGazimağusa Belediye Başkanı Arter, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Arter, "Atalarımızın bu topraklarda verdiği mücadele bizlere önemli görevler yüklemektedir. Hem kendi içimizde iyiye güzel ulaşmak için çaba göstermek hem de haklarımızı uluslararası platformda anlatmamız gerekmektedir” dedi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

Arter, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“1974 yılına kadar Kıbrıs Türk toplumunun yaşadığı acı olaylar ve adadaki varlığının tehlikeye girmesi sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörlük haklarını kullanarak gerçekleştirdiği 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı, Kıbrıs Türklerinin can güvenliğinin teminatı olmuştur. “Yurtta sulh cihanda sulh” ilkesini bugün de devam ettirerek ada üzerinde aynı acıların bir daha yaşanmaması gerektiği bilinciyle yaşamaya devam ediyoruz. 

Atalarımızın hayatları pahasına bu topraklarda verdiği mücadele bugün her bir yurttaşımıza önemli görevler yüklemektedir. Hem kendi içimizde iyiye güzel ulaşmak için çaba göstermek hem de haklarımızı uluslararası platformda anlatmamız gerekmektedir. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıl dönümü olan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı vesilesiyle şehitlerimizi saygı ve rahmetle anar, mücahitlerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunarım.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

Cyprus Map Facebook yorum

YORUMLAR

0

ONAY BEKLEYENLER

0

banner
banner
banner
banner
banner

Tweets by @kibris_postasi

Football news:

Pique on La Liga: Barca do not like to fall behind, but we have made every effort to change the situation
Pep Pro 0:1 with Southampton: city liked the Game, but it's not enough to win
Mandzukic is Interesting to Fenerbahce and Galatasaray. It is also claimed by Loco and Milan
Messi wants to finish his career at Barca. Bartomeu believes that Leo will not leave in a year
Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season
Gattuso on Napoli: We must develop a winning mentality