Cyprus
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ΒΙΝΤΕΟ: Η Ρεάλ Μαδρίτης «προσγείωσε» στην πραγματικότητα την Τζιρόνα

epa10892759 Real Madrid's Jude Bellingham celebrates after scoring the 0-3 goal during the Spanish LaLiga match between Girona FC and Real Madrid at Montilivi stadium in Girona, Spain, 30 September 2023. EPA/David Borrat

Σε «ανώμαλη προσγείωση» υποχρέωσε η Ρεάλ Μαδρίτης τη Τζιρόνα, ενώπιον του κοινού της μέχρι σήμερα πρωτοπόρου, με τους «μερένγκες» να βάζουν τέλος στο σερί των έξι νικών των γηπεδούχων.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι πέρασε νικηφόρα με 3-0 από το «Μοντιλίβι», για την 8η αγωνιστική της LaLiga, και αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, «εκθρονίζοντας» την Τζιρόνα, η οποία υποχώρησε στην τρίτη θέση.

Ο Χοσελού στο 17΄ άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ, με τον Τσουαμενί να βάζει τις βάσεις του «διπλού» τέσσερα λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι Μαδριλένοι κυριάρχησαν και στην επανάληψη, «σφραγίζοντας» τη νίκη στο 71΄ με τον Μπέλιγχαμ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Νάτσο με απευθείας κόκκινη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.