Cyprus

Asgari Ücret Saptama Komisyonu toplandı… Hür-İş: “Bizim isteğimiz evimize bir parça ekmek götürmek ama zamanında”

Kıbrıs Postası - ERTUĞRUL SENOVA

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) Genel Sekreteri ve İşçi Temsilcisi Ali Yeltekin, Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun toplanmasıyla birlikte işçileri temsilen açıklama yaptı.

Yeltekin, günde onlarca telefon aldıklarını, şikâyetler yağdığını ifade ederek, gelinen noktada ne işverenin ne de devletin bir çözüm bulmadığını dile getirdi.

Örgütlerin de sorumluluklarını yerine getirmediğine dikkat çeken Yeltekin, “Bizim isteğimiz evimize bir parça ekmek götürmek ama zamanında götürmek…” dedi.

Pandemi sürecinde işsizlik maaşının 1500 TL’ye düşürülmesiyle özel sektör çalışanlarının zor günler yaşadığını aktaran Hür-İş Genel Sekreteri Yeltekin, 124 kişi ile konuştuğunu, tam zamanlı mesai yapan işçilerin 2 bin TL maaş aldıklarını söylediklerini belirtti.

Ekonomik krizin iyi yönetilmediğine de işaret eden Yeltekin, “Ne iktidarda ne de muhalefette ses yok… 50 tane Milletvekili var hepsi kapının dışında aynı…” olduğunu öne sürdü.

Hür-İş Genel Sekreteri Yeltekin, asgari ücretin acilen belirlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

“ÇIKIP SÖYLESİNLER YAPILMAYANLARI, BİZ DE SÖYLEYELİM”

Yeltekin, her 15 ayda bir hükümet değiştiğini belirterek 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele’ günü olması dolayısıyla kadınlara şiddetin önlenmesi adına destek verdiklerini belirterek Melis’te yer alan 9 kadın Milletvekilinin seçildikleri günden bugüne kadar ne yaptıklarını sorarak “Çıkıp söylesinler yapılmayanları, biz de söyleyelim” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Navas on Pochettino: PSG are motivated and trying to adapt to the ideas of the coach
Çalhanoğlu and Theo had contracted the coronavirus. In Milan, Rebic and Krunic are still ill
Real Madrid gave Inter a 3-month delay on the payment of the first payment of 10 million euros for Hakimi
Koeman on transfers: Aware of Barca's restrictions. If not, then no. Will work with those who are
Barcelona will not let go in January. The goalkeeper is Interesting to Arsenal
At the beginning of the Atalanta more goals than matches in the start. We explain how he and Gasperini get used to each other
Ex - Liverpool defender Flanagan is close to a move to Poland's Jagiellonia