Cyprus

Asi Dere'de katliam...

Kıbrıs Postası - SOSYAL MEDYA

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Alayköy-Lefkoşa çevre yolunun paralelinde uzanan Kanliköy'den gelen Asi Dere’de, Necati Hasan Güney inşaat şirketi tarafından izinsiz bir şekilde, dere bitişiğinde parselizasyon çalışmaları yapıldığını söyledi.

İlgili firmanın bugün ağır iş makineleriyle dere yatağının içine girerek kendince "temizlik" yaptığını ifade eden Sarpten, “Yaptığımız girişimler sonucu hiçbir izni olmadan ve tamamen yasadışı bir şekilde dere dümdüz edilmiş, tek bir canlı kalmayacak şekilde korkunç bir katilam yapılmıştır” dedi.

 Gönyeli Belediyesi ve Çevre Koruma Dairesi'ne yapılan girişimler neticesinde olaya müdahale edildiğini ifade eden Sarpten, “İş makinesi dereden çıkarılsa da büyük bir tahribat yapılmıştır. Yargıya başvurma dahil, sorumluların cezalandırılması için mücadeleye devam edeğiz” diye konuştu.

Çevre Koruma Dairesi ve belediyenin de bu konuda ilgili firmaya karşı gereken yaptırımı uygulamasını isteyen Saprten, “Bu kadar hukuksuz, adaletsiz ve yapanın yaptığının yanına kar kaldığı bir düzen bizim kaderimiz olamaz. Yoksa, kaderimiz mi?” dedi.

Sarpte'nin sosyal medya paylaşımı şöyle:

“Alayköy-Lefkoşa çevre yolunun paralelinde uzanan Kanliköy'den gelen Asidere boyunca Necati Hasan Güney inşaat şirketi tarafından izni olmadan dere bitişiğinde bir süredir parselizasyon çalışmaları yapılıyordu. Bu yetmezmiş gibi İlgili firma bugün ağır iş makineleriyle dere yatağının içine girerek kendince ‘temizlik’ yaptı! Yaptığımız girişimler sonucu hiçbir izni olmadan ve tamamen yasadışı bir şekilde dere dümdüz edilmiş, tek bir canlı kalmayacak şekilde korkunç bir katilam yapılmıştır. Gönyeli Belediyesi ve Çevre Koruma Dairesi'ne yaptığımız girişimler neticesinde olaya müdahale edilip, yarı yolda durdurulup iş makinesi dereden çıkarılsa da görüntülerden de anlaşıldıği üzere büyük bir tahribat yapılmıştır. Yargıya başvurma dahil, sorumluların cezalandırılması için mücadeleye devam edeğiz. Umuyorum ki, çevre koruma dairesi ve belediye de bu konuda ilgili firmaya karşı bu suç karşısı da gereken yaptırımı uygulayacaktır. Bu kadar hukuksuz, adaletsiz ve yapanın yaptığının yanına kar kaldığı bir düzen bizim kaderimiz olamaz. Yoksa, kaderimiz mi?”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation
Alaba's agent wants to start talks with Chelsea and PSG in January
Klopp on the Premier League calendar: No matter what I say, it won't help. Waste of time
Barcelona paid tribute to Maradona with a minute of silence before training