Cyprus

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman: "Partiler 'en geç Pazartesi' gününe kadar süre istedi"

Kıbrıs Postası - ÖZEL HABER

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’nın hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde, mecliste temsil edilen 5 siyasi parti başkanı bir araya geldi. UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner başka bir programı olması nedeniyle yemeğe katılmadı.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın davetiyle Valide Hanım Konağı'nda saat 18.00’de gerçekleşen yemekli toplantıya, Erhürman’ın yanısıra, Halkın Partisi Genel Başkanı Yenal Senin, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı.

Yemek sonrası basına kısa bir açıklama yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, partilerin bir hükümetin kurulup, kurulmayacağı noktasında en geç Pazartesi gününe kadar cevap vereceğini söyledi.

Tufan Erhürman’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"ZAMAN KAYBETMEYECEĞİM"

“Sıcak bir ortamda değerlendirmelerde bulunduk. Hem yemek yedik hem sohbet ettik. Bütün parti başkanları, parti içi değerlendirmelerini tamamlamak üzere en geç Pazartesi akşamına kadar süre istedi. Parti içi değerlendirmelerini yapıp dönecekler. O değerlendirmeler sonucunda ya bir hükümet kurma noktasına gidilecek ya da görevi iade edeceğim. Herhangi bir hükümet modeline ilişkin açıklama yapma yetkim yok. Dün akşam PM toplantısından sonra parti başkanlarıyla görüşeceğimizi söylemiştim. Bunların hepsi gerçekleşti. Ancak o toplantılar gayrı resmidir. Ersan Saner’in teyidi olmaksızın onunla yaptığımız görüşmeye ilişkin açıklama yapmam doğru olmaz. CTP hükümet kurmaya yakın veya uzak diyemem.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Mourinho on the double Ntombela: He's very creative. One of those who knows how to sharpen the game
Atalanta and Sevilla have agreed on the transfer of Gomez. The midfielder will fly to Spain on Tuesday
Laporta on Messi at PSG: I read that they have losses. We need to discuss what deals they can afford
PSG offered Ramos a contract for 45 million euros for 3 years (Onda Cero)
Nacho tested positive for the coronavirus. He was in contact with the patient earlier
Bale scored in the FA Cup for the first time since 2013. He has 4 goals in 13 games at Tottenham
Frank Lampard: I didn't have enough time to take Chelsea to the next level