Cyprus

DAÜ BİR – SEN: “TEK İHTİYAÇ AŞI”

DAÜ BİR – SEN: “TEK İHTİYAÇ AŞI”

Sendika, DAÜ rektörlüğünün 1 Mart'tan itibaren Lefkoşa ve Girne bölgeleri hariç, akademik, yönetsel ve işçiler olmak üzere tüm üniversite çalışanlarını göreve çağırdığını kaydetti.

Yüz yüze eğitim sadece mezun olacak öğrencilerle Nisan ayında yapılacağını ancak idari işleri yürüten yönetsel personelle işçilerin kampüste öğrencilerle temas halinde olduğunu belirten sendika, “Yerel bulaş bitmedi, hastalık her gün artmaya devam ediyor. Personelin sadece maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak çalıştırılması kabul edilemezdir. İhtiyacımız olan şey hemen şimdi aşıdır” açıklamasında bulundu.

Üniversitemizde bazı yöneticilerin, fakültelerin ve birimlerin aşılandığını ancak geriye kalan personel için ciddi girişim yapılmadığını savunan sendika, bu konunun da çalışanlar arasında huzursuzluk yarattığını belirtti.

DAÜ BİR - SEN taleplerini şöyle sıraladı:

“Üniversitede, rotasyonlu çalışma sisteminin tekrardan uygulanmaya konulması; öğrenciyle temas edenlerin, ileri yaşta ve kronik hastalığı olanların öncelikli olması şartıyla tüm personelin vakit kaybedilmeden aşılanması; yurtlarda görev yapan personel başta olmak üzere yurtlarda kalan öğrencilere ve diğer birimlerde çalışanlara düzenli PCR testi yapılması; kampüste basketbol/tenis gibi spor faaliyetlerine ve ibadet gibi toplu etkinliklerin yapılmaması.

Football news:

Zinedine Zidane: I was lucky to coach Real Madrid. But I'm not a terrible coach, although not the best
Sweden has opened stadiums for fans, but so far only 8 (!) people can attend matches. Although in other places go to 5 thousand
Ronaldo will miss the match with Atalanta due to a muscle injury
Arsenal, Lazio and Wolverhampton are Interested in Yaremchuk. Gent wants 15-20 million euros for their top scorer
Bayern are set to extend their contract with Choupo-Moting. The striker wants to play regularly
Yaya Toure: I want to work as a coach in Barcelona. I was very much loved there
West Ham want to sign Arsenal striker Nketiah in the summer