Cyprus

Ersan Saner: "Barış adımları karşılık bulmuyorsa, ayrılmanın yollarını arayacağız"

Kıbrıs Postası - BURCU ECE YILMAZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Ersan Saner, BRT’de katıldığı bir TV programında yaptığı açıklamada, Rum tarafının Kıbrıs sorununun çözümü konusuna barışa yanaşmadığını belirterek, “Atılan barış adımları karşılık bulmuyorsa, barışamayan iki eş nasıl yollarını ayırıyorsa, biz de ayrılmanın yollarını arayacağız” dedi.

Genel Sekreter Saner, 50 yıldır ‘federasyon’ görüşmeleri yapıldığını anımsatarak, “Federasyon görüşmeleri artık tamamlandı. Artık bu işin son bulması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Türkünün kaybedecek bir 50 yılı daha olmadığını kaydeden Saner, federasyon konusunda görüşülecek bir kelimenin dahi kalmadığına dikkat çekerek, masada egemen eşit devlet üzerinden bir politika ortaya koyacaklarını bildirdi.

Rumların rahatının yerinde olduğunu ve konforlu alanlarından çıkmak istemediklerini belirten Saner, “Barışmak için atılan adımlar karışıklık bulmadığı takdirde, barışamayan iki eş nasıl ayrılıyorsa, biz de ayrılmanın yollarını arayacağız” diye konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Nyom called Koeman a son of a bitch and sent him to### During the Getafe - Barcelona match
Messi, Beckham, Robben, Figo and best are among the contenders for the title of best right-winger in history (France Football)
The Valenciennes goalkeeper said the Sochaux player bit him. He replied that he wanted to hit the goalkeeper with his head for racism
Azpilicueta about Kep: Sometimes everything goes against you. To overcome this, you need character
In memory of the beheaded teacher, all matches of the French championship will begin with a minute of silence
Klopp on van Dijk: we will wait for him like A good wife waiting for her husband from prison
Maguire and Cavani did not fly with Manchester United for the match against PSG