Cyprus

Kıbrıs Postası’nın haberi üzerine Harmancı: “Beyaz Ev ülke tarihine kara bir not”

Kıbrıs Postası - SOSYAL MEDYA

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında, Kıbrıs Postası’nın “Büyükelçi Başçeri bazı UBP Milletvekilleri ile Beyaz Ev'de öğlen yemeğine katıldı” başlığıyla gündeme taşıdığı habere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Başçeri’nin, “Başbakan’a Ersin Tatar’a dargın olduğu” öğrenilen bazı UBP’li vekillerle Beyaz Ev’de gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin Harmancı, “Beyaz Ev ülke tarihine kara bir not, seçim günü ise ülke tarihine geçecek beyaz bir sayfa olacaktır” yorumunda bulundu.

Harmancı, “halk iradesinin önüne ne ev, ne para ne de güç geçebilecektir” diyerek, “toplum hür iradesini sahaya, sandığa ve onu yok sayanlara gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Harmancı’nın açıklaması şöyle:

“Beyaz Ev ülke tarihine kara bir not, seçim günü ise ülke tarihine geçecek beyaz bir sayfa olacaktır, halk iradesinin önüne ne ev, ne para ne de güç geçebilecektir, toplum hür iradesini sahaya, sandığa ve onu yok sayanlara gösterecektir.”

NE OLMUŞTU?

Kıbrıs Postası dün “Büyükelçi Başçeri bazı UBP Milletvekilleri ile Beyaz Ev'de öğlen yemeğine katıldı” başlığıyla yayımladığı haberinde, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin bazı Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekilleri ile Girne'de bulunan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na ait Beyaz Ev'de öğlen yemeğine katıldığını ortaya koymuştu.

Beyaz Ev'de öğlen yemeğine katılan Ulusal Birlik Partisi milletvekillerinin, Girne Milletvekili İzlem Gürçağ, Girne Milletvekili Ünal Üstel, Mağusa Milletvekili Resmiye Canaltay, Mağusa Milletvekili Sunat Atun, Lefkoşa Milletvekili - Ekonomi Bakanı Hasan Taçoy, Lefkoşa Milletvekili - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu olduğu öğrenilmişti.

Siyasi kulislerde davete katılan milletvekillerinin parti içerisinde Başbakan Ersin Tatar'a muhalif olan isimler olduğu yorumu yapılırken, yemeğin düzenlenme sebebinin de bununla alakalı olabileceği konuşuluyor.

11 Ekim'de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Seçimine geri sayım devam ederken, süreçte etkin rol alacak birçok ismin bu yemekte bir araya gelmesi dikkat çekti.

Football news:

Atletico are in talks with Arsenal to buy out Torreira
Kulusevski scored with the sixth touch and the first shot for Juve-this is crucial in the debut victory of coach Pirlo
Real Madrid was the first in La Liga to release 4 players born in the 2000s
Messi says goodbye to Vidal: I always thought you were a phenomenon. Our paths will cross again
Zidane about 0:0 with Sociedad: Real Madrid lost two points. Overall, we played well
Real Madrid have lost points in 1 La Liga game in 5 of the last 8 seasons as Champions
Andrea Pirlo: I don't want to just copy someone's ideas, I have my own