Cyprus

Polisten kafa karıştıran açıklama: “Bu akşam saat 22.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı başlıyor”

Polis Genel Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, bu akşam saat 22.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağının başlayacağı duyuruldu, vatandaşın kafası daha da karıştı.

Dün açıklama yapan Başbakan Ersan Saner, bu akşam saat 22.00’den itibaren 25 Ocak 2021 sabah saat 05:00’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurmuştu.

Öte yandan, dün gece beklenmedik bir açıklama yapan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ise yarın saat 00.01’den itibaren sokağa çıkma yasağının uygulanacağını duyurmuştu.

Buna karşın Polis Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “bu akşam saat 22.00’den 25 Ocak 2021 sabah saat 05:00’a kadar olmak üzere, gece saat 22:00’dan,  sabah saat 05:00’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verilmiştir” denilmesi, kafaları daha da karıştırdı.

Başbakan ya da Sağlık Bakanı’ndan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Polisin açıklaması şöyle:

“Dikkat! Bu akşam saat 22.00’dan İtibaren Sokağa Çıkma Yasağı Başlıyor.

Corona Virüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek amacıyla, Bakanlar Kurulu  tarafından 17 Ocak 2021 tarihi itibariyle gece saat 22:00’dan itibaren, 25 Ocak 2021 sabah saat 05:00’a kadar olmak üzere, gece saat 22:00’dan,  sabah saat 05:00’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu maksatla, temel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla çalışmasına izin verilen özel sektör çalışanları ve kamuda elzem hizmetleri yerine getirecek çalışanlar (polis, itfaiye,  belediye çalışanları, sivil savunma, sağlık çalışanları, kaymakamlıklar v.b.) dışında kalan kişilerin yasağın uygulanacağı saatlerde sokağa çıkmaları yasaktır.

Sokağa çıkma yasağından muaf kişiler haricindeki şahıslar, acil durumlarda polis merkezlerine başvurarak temin edecekleri izin belgesi ile sokağa çıkabileceklerdir.

Tüm halkımızı alınan kararlara uymaya davet eder, sokağa çıkma yasağına uymayanlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde yasal işleme gidileceğini bir kez daha hatırlatırız.”

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7