Cyprus

Saner: İngiliz Üsleri’ndeki helikopterlerin kullanımı için anlaşmaya gidilecek

Saner: İngiliz Üsleri’ndeki helikopterlerin kullanımı için anlaşmaya gidilecek

Başbakan Ersan Saner, yangınlara karşı havadan müdahale konusunda istisnai durumlar için yeni bir teşebbüs içinde olduklarını belirtti.

Saner, ilk kez Dışişleri Bakanlığı ile İngiliz Üsleri arasında bu konuda bir anlaşma girişimi olduğunu ve böylesi durumlarda üslerdeki söndürme helikopterlerinin kullanılabileceğini söyledi. Bir haber portalına konuşan Başbakan Ersan Saner, yangınlara karşı mücadelede havadan müdahale konusunda yeni bir formül üzerinde çalışıldığını söyledi. 

Türkiye’den kiralanmış sabit konuşlu bir helikopterin bulunduğunu ancak Türkiye’de görülmemiş ölçekte çıkan yangınlar nedeniyle bu helikopterin Türkiye’ye nakledildiğini ifade eden Saner, bu helikoptere ihtiyaç duyulmadan Karşıyaka’daki yangının kontrol altına alınabildiğini kaydetti.

İstisnai durumlar için “yeni bir teşebbüs içinde” olduklarını kaydeden Başbakan Saner, ilk kez Dışişleri Bakanlığı ile İngiliz Üsleri arasında bu konuda bir anlaşma girişimi olduğunu ve böylesi durumlarda üslerdeki söndürme helikopterlerinin kullanılabileceğini söyledi.

Kaynak:(BRTK)

Football news:

Sulscher on titles: Manchester United must win. I hope that in May we will fight for the trophies that we want so much to return
Kante will miss the matches with Juventus and Southampton due to illness
Anelka on replacing Messi: Leo will never forget that Pochettino did this. You can't treat him like that
Ted Lasso is the most popular comedy about sports. The idea came from an advertisement for the Premier League, the actors do not understand anything about football at all
Koeman about Fati: We will give him more playing time, but everything depends on his condition
Ivanov has been appointed chief referee of the Sociedad - Monaco Europa League match
UEFA will appeal against the decision of the Madrid court on the Super League and apply for the dismissal of the judge