Cyprus

YDÜ İlkokulu’nda eğitim gören 2 kardeşin PCR testleri pozitif

YDÜ İlkokulu’nda eğitim gören 2 kardeşin PCR testleri pozitif

Yakın Doğu İlkokulu’nda eğitim gören 2 kardeşin PCR testleri pozitif çıktı; veliler panikte...

YDÜ İlkokulu’nda eğitim gören 2 kardeşin PCR testleri pozitif

Yakın Doğu Kreşi'nde geçtiğimiz hafta yaşanan ‘pozitif’ kaosunun ardından bu kez de YDÜ İlkokulu’nda eğitim gören 2 kardeşin PCR testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Kıbrıs Postası, YDÜ kreşinde çıkan ‘pozitif öğretmen vakasının’ ardından Sağlık Bakanı’nın her okulda “pandemi kurulu” olacağını açıklamasına rağmen söz konusu kararın Yakın Doğu kreşinde çalışmadığı ve okul müdürü tarafından zamanında bilgilendirilmeyen veliler ve çocukların kendi çabaları ile sağlık taramasından geçtiği bilgisine ulaşmıştı.

Yaşanan bu olayın ardından bugün de YDÜ İlkokulu öğrencisi olan 2 kardeşin test sonuçlarının pozitif çıkması ailelerin panik olmasına neden oldu.

Söz konusu pozitif 2 vakayla ilgili YDÜ İlkokulu’ndan herhangi bir açıklama yapılmazken, daha önce YDÜ kreşinde “pozitif öğretmen” çıkmasına rağmen prosedüre göre “nizami bir tarama” yapmayan Sağlık Bakanlığı ve velilere rehberlik etmeyen okul yönetimin ise bu kez nasıl bir tutum içerisinde olacağı veliler tarafından merak ediliyor.

Football news:

Ronaldo's girlfriend Georgina is pregnant. This will be the 5th child in the Cristiano family
The acting coach of Barcelona has been appointed Barhuan, who heads Barca B
Mbappe will miss the match with Lille due to illness. Ramos may return to the PSG general group next week
Lukaku's agent: Romelu kept Chelsea and Real Madrid in mind during his last season at Manchester United. Chelsea - the love of his childhood
Sinisha Mikhailovich: Osimhen is an illiterate player in a good sense of the word
Pique to a gay player who has made a coming-out: The football world is lagging behind, and you are helping us move forward. Thank you
Juventus was offered to sign Witzel as a free agent in the summer