Hungary

121 éven át nem sikerült, ma összejött a csoda a Premier League-ben

GettyImages-1413432370

Az előző szezonban hatodik Manchester United hazai pályán kikapott a Brightontól az angol labdarúgó-bajnokság első fordulójának vasárnapi játéknapján. A Brighton 121 éves fennállása óta soha nem nyert az Old Traffordon.

A nemrég kinevezett Erik ten Hag vezetőedző első bajnoki mérkőzése nem sikerült fényesen a Manchester United élén. A Brighton két kulcsjátékosát veszítette el a nyáron, de ez meg sem látszott az együttesen. A Premier League előző idényében a középmezőnyben végző csapat már a 30. percben megszerezte a vezetést Pascal Gross révén, aki egy tankönyvbe illő támadást fejezett be. (0–1)

A második gólra sem kellett sokáig várni, a 39. percben egy David de Gea-ról kipattanó labda csorgott Gross lábára, aki azonnal gólra váltotta a helyzetet. (0–2)

A Vörös Ördögök háza táján Cristiano Ronaldo jövője kavarja a legnagyobb port, a mérkőzést kispadon kezdő ötszörös aranylabdás portugál sztár ezúttal az 53. percben állt be. A trénere szerint erőnléti problémákkal küszködő klasszis a hírek szerint nem szívesen maradna egy Európa-ligában futballozó együttesben, de eligazolásáról egyelőre hivatalos információk nem láttak napvilágot.

Alig egy perce rá, hogy Ronaldo a gyepre lépett, Lisandro Martinez – majdnem – intézett egy büntetőt a Brightonnak, amikor a tizenhatoson belül Danny Welbecket tette el láb alól – szó szerint. Csak ezt sem a játékvezető, sem a VAR szobában ülők nem vették észre.

Később a Brighton egy hazai szögletet követően a sorozatos hibák miatt valahogy összehozott egy öngólt, de még ez a hátszél sem volt elég a Unitednak arra, hogy legalább egyenlítsen.

A brighton ezzel megszakított egy 121 éves átkot, ugyanis a csapat fennállása óta még sosem tudott nyerni az Old traffordon.