Hungary

A címvédő franciák jutottak tovább elsőként a csoportkörből

A dánok az első körben gól nélküli döntetlent játszottak Tunézia ellen, a franciák viszont hátrányból felállva, 4–1-re győzték le az ausztrálokat, így a regnáló világbajnok várhatta kedvezőbb helyzetből a találkozót.

Amelyre Didier Deschamps három helyen változtatott a gallok kezdőjén: értelem szerűen a térdszalagszakadást szenvedett Lucas Hernández helyén – akit már meg is műtöttek és minimum félévet kell kihagynia – testvére, Theo volt ott, míg Benjamin Pavard és Ibrahima Konaté helyére Raphael Varane és Jules Koundé került be.

A Lloris – T. Hernandez, Upamecano, Varane, Kounde – Tschouameni – Rabiot, Griezmann – Mbappé, Giroud, Dembélé összeállítású címvédő álmosan kezdett, az első negyedórában Christian Eriksenéknél volt többet a labda, ám a mezőnyfölényen kívül helyzetekig nem jutottak. Az első kaput eltaláló kísérletre a 21. percig kellett várni, ekkor Ousmane Dembélé ívélt középre a jobb szélről, Adrien Rabiot 10 méteres csúsztatását azonban bravúrral ütötte ki a jobb saroknál Kasper Schmeichel.

A folytatásban Koundénak és Antoine Griezmannak is volt egy-egy ígéretes lövése, előbbit azonban blokkolták, utóbbit pedig magabiztosan fogta a dán kapus. Az északiak legnagyobb lehetősége Andreas Cornelius előtt adódott, aki egy jó kiugratás után törhetett kapura, ám a 16-os jobb sarkáról az oldalhálóba bombázott. Az első játékrész legnagyobb ziccerét aztán a 41. minutumban Kylian Mbappé hagyta ki, aki Dembélé lapos centerezését lőhette kapura zavartalanul, ám 16 méterről csúnyán fölé lőtt.

A második játékrész elején az elsőhöz hasonlóan óvatoskodtak a csapatok, utána viszont alaposan beindultak. Mbappé 57. perces lövésével indult a futball show, amelyet Smeichel bravúrral ütött szögletre, nem sokkal később viszont már ő is tehetetlen volt:

a PSG támadója nagyszerűen kapta vissza a labdát Theo Hernándeztől egy kényszerítőt követően az alapvonalról és az ötös bal sarkáról a kapuba lőtt, 1–0!

Sokáig azonban nem örülhettek a franciák, a 68. minutumban ugyanis Eriksen szögletére Andreas Christensen robbant be középen és gyakorlatilag a semmiből kiegyenlítette az állást, 1–1.

A franciák érezhetően magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, jól állt azonban a lábán a dán védelem, Schmeichel is bemutatott néhány újabb bravúrt, így sokáig úgy tűnt, Kasper Hjulmand alakulata megőrizheti a bravúros döntetlent. Mbappé azonban másképpen gondolta:

a 85. percben remekül érkezett a hosszú oldalon Griezmann beadására és közelről a kapuba lőtt, 2–1!

A hajrában, majd a hatperces hosszabbításban aztán rutinosan eldugta a labdát a Deschamps együttese, így megnyerte a találkozót. Ez egyben azt is jelenti, hogy Franciaország az utolsó forduló eredményeitől függetlenül ott lesz a nyolcaddöntőben.

LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG
D CSOPORT
Franciaország–Dánia 2–1 (Mbappé 61., 86., ill. Christensen 68.)
A csoport másik mérkőzésén
Tunézia–Ausztrália 0–1 (Duke 23.)
A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont (6–2), 2. Ausztrália 3 (2–4), 3. Dánia 1 (1–2), 4. Tunézia 1 (0–1)

Ne maradjon le semmiről, böngéssze az Index világbajnoki mellékletét! Ide kattintva elérheti összes cikkünket, a menetrendet, a csoportállásokat, a kereteket, a helyszíneket és még sok minden mást.