Hungary

A világbajnok legyőzésével búcsúztak Laidouniék Katartól

Franciaország két győzelemmel indította a tornát, így hamar megváltotta a jegyét a kieséses szakaszra. Ezt figyelembe véve Didier Deschamps szövetségi kapitány nyugodt szívvel forgathatta fel csapatát, Kylian Mbappé, Hugo Lloris, Ousmane Dembélé, Antoine Griezmann és Olivier Giroud is pihenőt kapott. A kezdőcsapatba így bekerült Axel Disasi és Randal Kolo Muani is, ők minden bizonnyal nem is utaztak volna el Katarba, ha Christopher Nkunku és Presnel Kimpembe a válogatott rendelkezésére áll.

Tunézia jól kezdte a mérkőzést, az 5. percben a Ferencvárosban játszó Aissa Laoudin vétette észre magát egy jó indítással, de aztán elhalt az akció egy rossz beadást követően. A 9. percben az afrikai csapat egy bal oldali szabadrúgás után betalált az ellenfél kapujába, Nader Gandri érkezett középen nagy lendülettel, de a pontrúgás elvégzésének pillanatában lesen helyezkedett, ezért a játékvezető annulálta a találatot.

A franciák az első félidő derekán mutattak először életjelet magukról, a 26. percben Kingsley Coman kapott jó labdát a tunéziai tizenhatoson belül, de kisodródott, a lövése aztán nem is talált kaput. A 30. percben Laidouni pontos beadása után Anisz ben-Szliman kitekeredett helyzetből fejelt kapura 8 méterről, a Llorist helyettesítő Steve Mandanda simán védett.

Hat perccel később egy pocsék felszabadítási kísérlet után Vahbi Hazri kínálta meg egy életerős lökettel Mandandát, akinek szerencséje volt azzal, hogy a labda középre ment, nem lett gól és egy újabb védést lehetett felvésni a rutinos kapus neve mellé.

A 43. percben újra felugorhatott a tunéziai drukkerek adrenalin szintje, miután Hazri elhúzott a jobb oldalon, lapos centerezését az egyik francia védő rúgta ki szögletre a hosszú oldalon. A labdát mégis Mandanda hozhatta játékba, mert a Hazri lesről indult. A lelkesedését ez sem szegte, nem sokkal később megint őt mutatta a kamera egy sikertelen átlövési kísérlet után.

A franciak eközben lassan és pontatlanul játszottak, az egy szem Coman lehetőséget leszámítva teljesen veszélytelen voltak az ellenfél kapujára, az első játékrészt kaput eltaláló lövés nélkül hozták le...

A szünet után megint Tunézia ragadta magához a kezdeményezést, az 50. percben az agilisan futballozó Laidouni nagy labdát adott a csapattársának a jobb szélen, de Eduardo Camavinga egy szép szereléssel megakasztotta a kibontakozó támadást. Három perccel később Laidouni lőtt, de Mandandának nem kellett védenie, a labda elkerülte a franciák kapuját.

Az 58. percben egy vitatott szerelési kísérlet után Hazrihoz került a labda, aki kapura tört, majd egy cselt követően egy nem túl erős, ám annál pontosabb lövéssel előnyhöz juttatta Tunéziát, a labda a bal alsó sarokban kötött ki. 1–0

A gól után Deschamps azonnal belenyúlt a mérkőzésbe, Mbappé mellett Adrien Rabiot is a pályán találta magát. A cél egyértelmű volt, Franciaország el akarta kerülni a vereséget.

A kék mezesek a cserék után felpörgették a tempót, a tunéziaiak a hajrára fordulva sokszor csak nyomozták a labdát, de nekik az volt a fontos, hogy valahogy megtartásk a soványka előnyt. A meccs végére összeállt a Griezmann-Mbappé-Dembélé támadótrió, a francia drukkerek abban reménykedtek, hogy közülük valaki csak be tud préselni egy gólt.

A 85. percben Dembélé tálalt egy remek labdát Rabiot elé, akiről megfeledkeztek a védők, a Juventus játékosa azonban tudta eltalálni a kaput 14 méterről, nem véletlenül fogta minden francia a fejét a lövés után.

A 98. percben Griezmann gólt lőtt, a támadó egy hatalmas kavarodás után lőtt a jobb alsó sarokba hat méterről. A VAR azonban érvénytelenítette a gólt, a hivatalos indoklás szerint leshelyzet előzte meg a találatot...

Tunézia tehát legyőzte a címvédőt, de utazhat haza, Ausztrália ugyanis legyőzte Dániát, így a két hatpontos csapat jutott tovább a D csoportból. Franciaország a nyolcaddöntőben a C csoport második helyezettjével találkozik, Ausztrália pedig a C csoport győztesével méri össze az erejét.

Ne maradjon le semmiről, böngéssze az Index világbajnoki mellékletét! Ide kattintva elérheti összes cikkünket, a menetrendet, a csoportállásokat, a kereteket, a helyszíneket és még sok minden mást.