Hungary

Bravúrgyőzelem Piros Zsombortól, vezet a magyar válogatott Franciaország ellen

Igazi teniszünnepre készülnek már a sportág szerelmesei azóta, hogy kiderült: hazai pályán fogadja a magyar Davis-kupa válogatott Franciaország legjobbjait a Világdöntő selejtezőjében. A helyszín sokáig kérdéses volt, végül a tavalyi évben megnyitott, 6500 fő befogadására alkalmas, világszínvonalú Tatabányai Multifunkcionális Csarnokra esett a szövetség választása.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Nagy Zoltán öt teniszezőt hívott be a találkozóra: a jelenleg világranglista 71. Fucsovics Márton és a 182. Piros Zsombor mellett Marozsán Fábián, Valkusz Máté és Madarász Gergely képviseli hazánkat a két napon át zajló összecsapáson.

Már a találkozót megelőző sajtóeseményeken is kiemelte Nagy Zoltán szövetségi kapitány: Franciaország tenisznemzet, a Davis-kupa korábbi többszörös győztese, így rendkívül nehéz mérkőzésekre számítanak. A francia csapatot is kiváló teniszezők alkotják: a világranglista 45. Benjamin Bonzi és a 58. Adrian Mannarino mellett Ugo Humbert, a többszörös, párosban Grand Slam-győztes Nicolas Mahut és Arthur Rinderknech képviseli Franciaországot.

Nehéz ellenféllel kezdődött az összecsapás

A csütörtöki sorsolás után kiderült: a pénteki játéknapon – amikor két egyéni mérkőzést játszanak – az első találkozót a második számú magyar teniszező, Piros Zsombor vívta a franciák legjobbjával, Benjamin Bonzival. A második meccsen Fucsovics Márton következett, aki jóval esélyesebben léphetett pályára a világranglista 86. Ugo Humbert ellen.

Annak ellenére, hogy a világranglistán jóval előrébb rangsorolt Bonzi számított a mérkőzés esélyesének a nyitányon, Piros Zsombor nem ijedt meg ellenfelétől, és kiváló játékkal kezdte a mérkőzést. A 23 éves magyar játékos rögtön az első négy játékot hármat megnyert, majd a folytatás nehezebben ment: Bonzi hamar visszavette elvesztett adogatását.

A folytatásban magabiztosak maradtak a játékosok saját adogatásaik mögött, azonban 5:4-es Bonzi vezetésnél három szettlabdához jutott a francia, de Piros bravúrral az összeset hárította. Következhetett így a rövidítés, ahol a magyar teniszező hamar 5–1-es előnyben került a hét nyert pontig zajló tiebreakban, amelyet végül 7–4-re meg is nyert.

Így az ellenfelénél 137 hellyel hátrébb rangsorolt Piros Zsombor megnyerte az első játszmát.

A hangulatra sem lehetett panasz, nagyjából félház volt péntek délután a tatabányai csarnokban, a magyar szurkolók hangos buzdításokkal támogatásukról biztosították a magyar csapatot.

És mondhatjuk, hogy Piros ott folytatta ahol abbahagyta, többek között egy bravúros rövidítést is ütve nyerte meg első adogatójátékát. Majd Bonzi magasabb fokozatra kapcsolt, megtörte Piros lendületét, ami annyit jelentett, hogy rövid időn belül már 3:1 volt az állás a második szettben a francia javára.

A magyar kiválóság játéka ennek ellenére sem esett össze, sőt, ezután sorozatban Piros nyert három játékot, és a második szett derekán már 4:3 volt az állás a javára. Bonzi úgy állhatott neki következő adogatójátékának, hogy amennyiben elveszíti a szerváját, úgy ellenfele mindössze egy játékra kerül a győzelemtől.

Bonzi pedig megremegett, semmire bukta el adogatását, így Piros a győzelemért adogathatott.

A magyar teniszező pedig magabiztos maradt szervája mögött, így hatalmas bravúrral, két szettben verte meg a jóval esélyesebbnek tartott Benjamin Bonzit. Így a magyar csapat 1–0-ra vezet az első mérkőzés után.

A párharc három nyert mérkőzésig tart.

A pénteki játéknap második mérkőzésén Fucsovics Márton Ugo Humberttel játszik.

(Borítókép: Piros Zsombor a francia Benjamin Bonzi ellen a Davis-kupa selejtező első fordulójában 2023. február 3-án. Fotó: Kisbenedek Attila / AFP)