Hungary

Dráma a világbajnokságon: Németország kiesett, Japán csoportelső, Spanyolország alig tudott továbbjutni

Unalmas első félidők után a világbajnokság két, eddigi talán legjobb mérkőzését láthattuk, méghozzá párhuzamosan. Japán-Spanyolország: 2-1, Costa Rica-Németország: 2-4.

Teljesen felborult a papírforma csütörtök este a katari világbajnokság E csoportjában, ahol a zárófordulóban Németország Costa Ricával, Spanyolország pedig Japánnal játszott. Az első félidőben sima német és még simább spanyol győzelem nézett ki a két mérkőzésen, mivel a németeknél a tizedik percben Serge Gnabry (0-1), a spanyoloknál a 12. percben Álvaro Morata (0-1) talált be.

A második félidőben viszont Costa Rica és Japán egyszerre ébredt és jött rá, hogy egyiküknek sincs kedve a kieséshez. Német és spanyol győzelemmel a japánok a harmadik, a Costa ricaiak pedig a negyedik helyre szorultak volna.

Így mindkét csapat megfordította a saját meccsét.

A 49. percben a japán Ricu Doan (1-1), ugyanaz a játékos, aki a németeknek is betalált a világbajnokságon, gólt lőtt a spanyoloknak. Ezt a helyzetet a spanyolok szórakozták el: Unai Simón Dani Carvajallal gurigázott hátul, amikor a japánok ájuk rontottak. Simón pánikba esett és előrevágta a labdát, amire Ricu csapott le és rohant vele egészen a gólig.

De nem álltak kitt meg: az ötvenedik percben ismét Ricu iramodott a kapu felé a jobb szélen, keresztbe adta, a labda pedig a zilált spanyol védelem között végiggurult. Két japán ugrott rá, és kotorták vissza azt a labdát, amit már mindenki elkönyvelt, hogy kiment és berúgták a hálóba. Hosszú videóbírózás után megadták a gólt (2-1), ami nagyon furcsa, mert a közvetítésben csak olyan képek látszottak, amik alapján majdhogynem kijelenthető, hogy a labda valóban túl volt az alapvonalon.

A németek kényelmes gurigázására az 59. percben tudott válaszolni Costa Rica: Fuller bólintott Neuer kapujára, amit a kapus még hárított, de nagyon rosszul, Tejeda tudott simán gólt rúgni (1-1). Majd jött a hidegzuhany: a 70. percben Juan Pablo Vargas rúgta be a vezető gólt (2-1), aki pedig még tudott egyszerre ordítani és számolni, valószínűleg lefordult a székéről:

itt ugyanis úgy állt az E csoport, hogy Japán az első, Costa Rica a második, Spanyolország a harmadik, Németország pedig a negyedik. Vagyis a két világbajnok, ha a hetvenedik percben lefújták volna a meccseket, kiesett volna.

De nem fújták. Németországnak pedig akadt egy csattanós válasza, ráadásul alig három perccel azután, hogy Costa Rica vezetést szerzett: Kai Havertz lőtt hatalmas gólt (2-2). A németek pedig megállás nélkül rohamoztak: Musiala, Rüdiger és Gnabry is rúgott kapura, de egyikük se jól, nem lett gól. Itt még egy nagy matekozás következett: Németország egyenlítésével Spanyolország éppen megmenekült, hiszen a bekapott góllal Costa Rica lesodródott a harmadik helyre. Viszont Németország még így is csak az utolsó helyen volt.

A németeket viszont hajtotta a hév: Kai Havertz a 85. percben is betalált, ezúttal Serge Gnabry beadásával (2-3). Ezzel a vezetés és a harmadik hely lett csak meg a németeknek, a továbbjutást jelentő második hely nem. Viszont a bekapott gólok miatt a német továbbjutás sorsa kicsúszott a németek kezéből: a spanyolokon múlott, hogy továbbjutnak-e, hiszen ekkor a csoport úgy állt, hogy ha a spanyolok verik Japánt, akkor Németország megcsípi a második helyet.

A 89. percben betalált a spanyolok ellen egyenlítő Füllkrug is (2-4), a németek húsz perc alatt hátrányból jöttek vissza a továbbjutás küszöbére. De ekkor még ez is nagyon kevésnek tűnt: Németország még így is csak a harmadik helyre fért be, hiába volt meg a pontegyenlőség Spanyolországgal, mivel a spanyolok Costa Rica ellen hét gólt szereztek, gólarányuk miatt ők jutottak tovább.