Hungary
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Gakpo továbbra is megállíthatatlan, Hollandia csoportgyőztes

32W43CD-highres

Kedden délután már a harmadik, egyben utolsó kör kezdődött el a labdarúgó-világbajnokság csoportküzdelmeiben. Az A jelű négyesben a már biztos kieső Katar a csoportgyőzelemre legesélyesebbnek tartott Hollandiával csapott össze, utóbbi igazolta a papírformát és a továbbra is megállíthatatlan Cody Gakpo vezérletével 2–0-ra nyert, így a csoport élén végzett.

A hollandok abban a tudatban várhatták a házigazda elleni találkozót, hogy ha nem kapnak ki, biztosan továbbjutnak a nyolcaddöntőbe. Nem is vették félvállról a találkozót, az összeállításuk is erről tanúskodott, Louis van Gaal ugyanis nem pihentette a kulcsembereit, így kezdett az Oranje:

Noppert – Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké, Blind – De Roon, F. De Jong – Klaassen – Gakpo, Memphis.

Hollandia 17 meccses veretlenségi sorozatnál járt a meccs előtt és az első percek után nem tűnt úgy, hogy éppen Katar lesz az, amely megszakítja ezt a menetelést, Memphis Depaynak két, Daley Blindnek pedig egy nagy lehetősége volt a gólszerzésre az első negyedórában.

Mégsem ők, hanem a vb eddigi nagy holland felfedezettje, Cody Gakpo révén kerültek előnybe az európaiak, aki a 26. percben szépen kényszerítőzött Davy Klaasennel, majd betört a 16-oson belülre és 15 méterről, szemben a kapuban a bal alsó sarokba lőtt (1–0)

A PSV támadója ezzel a találattal rekordot döntött, ő ugyanis az első holland, aki első három vb-mérkőzésén egyaránt betalált.

A folytatásban is fölényben játszott Van Gaal együttese, újabb gólt azonban a szünetig nem szerzett. Fordulás után viszont nagyon gyorsan megduplázta az előnyét:

Klaasen tekert középre a jobb oldalról és bár a hosszún üresen érkező Depay a katari kapusba rúgta a ziccert, a kipattanóra Frenkie de Jong érkezett és egy méterről az üres kapuba helyezett (2–0).

Nem sokkal később úgy tűnt, megvan a harmadik találat is, a csereként beállt Steven Berghuis egy sakk-mattra kijátszott akció végén passzolt a katari hálóba, ám korábban Gakpo kezét érintette a labda az akció során, így a VAR segítségével érvénytelenítették a gólt.

A fennmaradó bő 20 percet Hollandia rutinosan „elcsalta”, Berghuis még a hosszabbításban egy szép távoli tekeréssel telibe lőtte a keresztlécet, az eredmény azonban nem változott. A hollandok ezzel megnyerték a csoportot, második helyen pedig az Ecuadort 2–1-re legyőző Szenegál jutott a legjobb 16 közé.

LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG
A CSOPORT, 3. FORDULÓ
Hollandia–Katar 2–0
(Gakpo 26., F. de Jong 49)
Ecuador–Szenegál 1–2 (Sarr 44. – 11-esből, Koulibaly 70., ill. Caicedo 68.)
A csoport végeredménye: 1. Hollandia 7 pont (5–1), 2. Szenegál 6 (5–4), 3. Ecuador 4 (3–2), 4. Katar 0 (1–7)

Ne maradjon le semmiről, böngéssze az Index világbajnoki mellékletét! Ide kattintva elérheti összes cikkünket, a menetrendet, a csoportállásokat, a kereteket, a helyszíneket és még sok minden mást.

(Borítókép:  Karim Jaafar / AFP)