Hungary

Kós Hubert Európa-bajnok lett 200 vegyesen Rómában

kós hubert

A Rómában zajló úszó Európa-bajnokság medencés versenyének záró napján Kós Hubert nyerte meg a férfi 200 méteres vegyesúszást. Késely Ajna bronzérmet szerzett 400 méteren, Fábián Bettina a negyedik lett ugyanitt. Jakabos Zsuzsanna az 5. helyen végzett a női 200 méter pillangó fináléjában.

A magyar csapat négy aranyéremmel (Milák Kristóf 100 és 200 pillangón nyert, a Németh Nándor, Márton Richárd, Holló Balázs, Milák Kristóf 4x200-as gyorsváltó, valamint a női 400 vegyesen Mihályvári-Farkas Viktória is a legjobbnak bizonyult), hét ezüsttel és két bronzzal várta a szerdai zárást.

Elsőként a női 200 méter pillangó döntőjében voltunk érdekeltek, a Rómában 400 vegyesen ezüst-, 4x200 gyorson bronzérmet szerző Jakabos Zsuzsanna önmagához képest erős idővel, de csak a hetedik helyen fordult fél távnál, ezt követően viszont jött a szokásos jó hajrá, ami ezúttal az ötödik helyre volt elég.

Mindenképpen szeretnék egy kicsit pihenni, amit nem nagyon szoktam tenni, legutóbb 2017-ben volt erre példa. Most úgy érzem, ez jót fog tenni, és utána megpróbálok felkészülni a rövidpályás vb-re. Nagyon örülök, hogy itt lehettem. Megleptem saját magam, jobban sikerült ez a hét, mint vártam. Remek volt a hangulat, erre mondjuk számítottam. Jó szájízzel fogok hazamenni

– értékelt Jakabos Zsuzsanna az M4 Sportnak.

A számot amúgy az elképesztő tempóban kezdő, és a 200 végéig még épp kitartó 16 éves bosnyák Lana Pudar nyerte meg, aki korábban 100-on bronzérmet szerzett.

Második magyarként Kós Hubert érkezett, aki a 200 vegyesen elsőként érte el az első falat, és háton is az ő nevével kezdődött a mezőny rangsora. Mellen a portugál Lopes centikkel megelőzte, a gyorson viszont újítani tudott és Európa-bajnok lett!

Az utolsó magyaros futamban Fábián Bettinának és Késely Ajnának (női 400 gyors) szoríthattunk. A női 400 gyors első fordulójánál előbbi a harmadik, utóbbi a hetedik volt, de Késely 100-nál már a harmadik helyen haladt, ezt a helyét pedig végig meg tudta tartani, Fábián a negyedik lett.

A magyar csapat így öt arannyal, hét ezüsttel és három bronzzal zárta a medencés programot.