Hungary

Tunézia megverte a franciákat, mégis kiesett, Ausztrália is továbbjutott a C-csoportból

Nem bírtak a dánok a fegyelmezett ausztrál csapattal és megérdemelten végeztek az utolsó helyen a csoportjukban. Tunézia ugyan legyőzte a francia válogatottat, de ez csak a harmadik helyhez volt elég és ez a hazautat jelenti számukra.

Az ausztrál válogatott egygólos győzelmet aratott az esélyesebbnek tartott dán csapat felett a katari labdarúgó-világbajnokság szerdai napján, így továbbjutott a D csoportból.

Az ausztrálok nem játszottak bonyolult focit: stabil, szervezett védekezésre építve labdaszerzés, majd jöhet a gyors kontra. Ez tökéletesen megvalósították a dánok elleni meccsen és elegendő volt a továbbjutáshoz. Eriksenék hiába fociztak szemre olykor tetszetősen, az utolsó passzokba mindig hiba csúszott és ha nem szerezték vissza a labdát, akkor kész volt a baj.

Pontosan így kapták a gólt a dánok: labdát vesztettek a 60. percben az ausztrál kaputól 25-30 méterre, a saját térfélről indították Leckiet, aki megforgatott két dán védőt is és kilőtte pontosan a jobb alsó sarkot.

©

Utána a dánoktól azt várta volna mindenki, hogy felpörögnek, helyette inkább szétestek és pontatlanul játszottak. Az igazi rohamokat végül csak a meccs végén indították meg, de ez már kevés volt.

©

Ahhoz képes, hogy Dánia szinte titkos esélyes volt a világbajnokságon, egy szerzett ponttal és két vereséggel kiesett. Ausztrália ezzel szemben a rendkívül fegyelmezett játékával teljesen megérdemelten nyert és jutott tovább.

A másik meccsnek csak Tunézia számára volt tétje, a címvédő francia válogatott már begyűjtötte a csoportelsőséget és a továbbjutást az első két meccsen aratott győzelmével. Ennek megfelelően Didier Deschamps pihentette a kulcsjátékosait, Mbappé, Dembélé, Giroud, Griezmann és Hugo Lloris sem kezdett.

©

Nagy lendülettel, ellenfelénél jóval motiváltabban kezdett a tunéziai csapat, amely a 8. percben bal oldali szabadrúgást követően kapuba is talált. A gólszerző Gandri azonban lesről indult, így maradt a 0-0. Mintegy húsz perc elteltével átvette az irányítást a francia válogatott, melyben - a már biztos nyolcaddöntős szereplés tudatában - Didier Deschamps szövetségi kapitány jelentős változtatásokat hajtott végre, csupán Tchouaméni és Varane maradt a szombati, dánok elleni kezdőcsapatból. A folytatásban a tunéziaiak egy-egy távoli lövésig jutottak el, a franciák viszont helyzet nélkül zárták az első félidőt, ugyanakkor így is kontrollálták a mérkőzést.

©

A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a tunéziai együttes, melyben a ferencvárosi Laidouni aktív szerepet vállalt a labdatartásban és a támadások elindításában, sőt egy alkalommal nagy helyzetbe is került, ami kimaradt. Az észak-afrikaiak szűk negyedóra elteltével megszerezték a vezetést, majd a gólszerző Hazri lejött a pályáról, illetve azonnal hármat cserélt a franciák szakvezetője. A vb-t két győzelemmel kezdő címvédő aktívabbá vált, Deschamps csakhamar még két cserét hajtott végre, így a hátra lévő időben végig a franciák támadtak. Már a nyolcperces ráadás is majdnem letelt, amikor Griezmann egy beívelés, illetve visszafejelés után hét méterről a kapuba lőtt. A tunéziaiak elvégezték a középkezdést, de a bíró jelzést kapott a VAR-szobából, így visszanézte az esetet, végül les miatt érvénytelenítette a találatot.