Hungary

A Leicester City Manchesterben sokkolta a Cityt és Guardiolát

Az angol Premier League 3. fordulójának vasárnapi rangadóján a Leicester City óriási meglepetésre idegenben győzte le 5-2-re a Manchester City csapatát.

Pedig Josep Guardiola együttese három perc után vezetett:

a korábbi Leicester-játékos, a 200. Premier League-összecsapásán szereplő Rijad Mahrez egy szöglet után lőtt 11 méterről hatalmas gólt a hosszú felső sarokba.

A folytatásban a manchesteriek birtokolták többet a labdát, a gólokat azonban a vendégek szerezték:

Jamie Vardy a 37. és az 58. perc között klasszikus mesterhármast ért el, első és utolsó találatánál az általa kiharcolt büntetőt értékesítve.

Az angol válogatott támadó 2004 novembere és Milan Baros óta az első a Premier League-ben, akinek sikerült úgy belőnie két tizenegyest, hogy mindkettő előtt vele szemben szabálytalankodtak. A találkozó hajrájában James Maddison, Youri Tielemans és Nathan Aké talált még be, a Leicester pedig megszakította a Guardiola-csapat 11 hazai bajnoki mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát.

A Manchester City az élvonalban legutóbb az 1989-1990-es idényben veszítette el hazai nyitómeccsét, azóta 16 győzelem és kilenc döntetlen volt a mérlege. Guardiola edzői karrierje ezt megelőző 685 összecsapásán egyszer sem kapott öt gólt az általa irányított csapat.

A Tottenham Hotspur 1-1-es döntetlent játszott a Newcastle Uniteddal  A hazaiak az első félidőben a brazil Lucas Moura találatával szereztek vezetést,

a Newcastle a 97. percben a nyáron szerződtetett Callum Wilson büntetőjével egyenlített.

José Mourinho együttese egy győzelem és egy vereség után először játszott döntetlent a szezonban.

Az élvonalba 16 év után visszatért Leeds 1-0-ra győzött Sheffieldben.

Premier League, 3. forduló:

Manchester City-Leicester City 2-5 (1-1)

Tottenham Hotspur-Newcastle United 1-0 (1-0)

PSG President acquitted of selling world Cup broadcast rights
Ter Stegen and Coutinho were not included in Barca's bid for the match against Alaves
Zidane on creating the super League: I've Heard about it, but I have enough worries. We can't even enjoy the wins
Zinedine Zidane: Benzema's Criticism won't hit Vinicius. I used to do it myself, and I was also scolded
Maradona on a gift for the 60th anniversary: The disappearance of the pandemic and the scudetto for Napoli
Barcelona will try to buy Eric Garcia again in January. The deal must be approved by the club's new President
Sulscher about 5:0 with Leipzig: the Reaction of Manchester United after the brutal 1:6 was amazing