Hungary

Visszavonul a háromszoros GS-tornagyőztes osztrák teniszező

Az év végén visszavonul Jürgen Melzer osztrák teniszező, februártól pedig országa sportági szövetségének sportigazgatójaként tevékenykedik majd.

A 39 éves sportoló hétfőn bejelentette, hogy profi pályafutása idén véget ér, és bár a tervei szerint jövőre még elindul az ausztrál és a francia nyílt bajnokságon, illetve Wimbledonban, de az már csak „örömjáték” lesz.

Melzer jelenleg csupán az 1330. helyen áll a világranglistán, de pályafutása legjobbjaként 2011 tavaszán nyolcadik volt. Egyesben öt ATP-tornát nyert, a Roland Garroson 2010-ben elődöntős volt. Párosban két, vegyes párosban egy Grand Slam-tornát nyert.