Slovakia

Ako nás ovplyvnia výsledky poľských volieb? Obchodujeme viac, riziko je vo V4

Autá, elektronika či oceľ. Skladba slovenského vývozu do Poľska je typická pre náš priemysel. Z druhej strany Tatier prichádza k nám takmer identický tovar.

„Ide o dodávky do automotive sektora a o výmeny medzi priemyselnými koncernmi v oboch krajinách,“ vysvetlil zloženie obchodnej bilancie krajín predseda Slovensko-poľskej obchodnej komory Stanislav Kučírek.

Severní susedia však okrem toho posielajú do našich reťazcov čoraz viac nábytku či potravín. Kladné saldo v prospech našej krajiny sa tak od roku 2012, keď dosiahlo 2,8 miliardy eur, za deväť rokov znížilo na minuloročných 1,5 miliardy eur.

„Poliaci vyvážajú čoraz viac, pričom do ich ‚hľadáčika‘ pribudlo aj Slovensko. Zvyšuje sa najmä export dreva a výrobkov z neho, ale tiež potravín, ktoré sú však v mnohých prípadoch pod značkou Európskej únie,“ dodal Kučírek.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record