Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Gólový koncert prial Soboťanom. Gladiátorom z Trnavy uštedrilli sedmičku

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v 12. zápase Tipos Slovenskej hokejovej ligy na domácom ľade proti HK Gladiators Trnava 7:5. Soboťania tak zdolali tento tím už druhýkrát v sezóne, odštartovali druhú štvrtinu základnej časti.

Domáci zaznamenali najlepší úvod do duelu v tejto sezóne. Už v 5. minúte viedli 3:0 po góloch Ľubomíra Hoja, Michala Frídela a Mikhaila Shabanova. Gólové hody pokračovali aj v druhej tretine, po ďalších necelých šiestich minútach bolo už 5:0. Druhý gól pridal Shabanov a premiérovo sa presadil aj Jakub Soveľ.

Článok pokračuje pod reklamou

Trnave sa podarilo skórovať v polovici hry, keď v oslabení prekonal Adama Nagya Alex František Kupka. Úspešnosť presiloviek bola na domácej strane vysoká, o čom svedčil aj šiesti gól z hokejky Nazarova. Hostia do konca prostrednej časti znížili na 2:6, presadil sa Alapuranen.

Ten istý hráč pridal aj svoj druhý gól v zápase, keď bol úspešný v presilovej hre. Posledný presný zásah domácich strelil Vladislav Solomonchak v 52. minúte. Trnava Soboťanov zatlačila v závere. V 57. minúte sa presadil Adam Haščič a o minútu nekôr znižoval na 5:7 Kupka. Trnava však už viac duel nezdramatizovala a tri body zostali v domácej kabíne.

"Úvod sme mali famózny, dali sme tri rýchle góly a potom sme si začali myslieť, že už je po zápase a súper prestal hrať. Naopak, vymenili brankára, zmobilizovali sa. Poskytli sme im priestor, nehrali konsolidovane v obrane a ani útoku. Aj keď sme dali najviac gólov v tejto sezóne, nie som s výkonom vôbec spokojný. Tešia ma však tri body," povedal po zápase tréner domácich Valdimír Klinga.

Po výhre majú hráči Rimavskej Soboty na svojom konte 16 bodov a v neúplnej tabuľke poskočili na 9. miesto pred Trebišov. Lídrom súťaže je Žilina s 25 bodmi. Soboťania najbližšie cestujú v piatok, 27. októbra, do Považskej Bystrice. Najbližší domáci duel sa bude hrať počas sviatku 1. novembra proti Dubnici.