Slovakia

Ako v horore: Aleksander sa pokúsil spiaceho muža utĺcť tĺčikom na mäso

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Opil sa pri oslave narodenín a následne zaútočil na spiaceho mladíka. Pokúšal sa ho ubiť na smrť tĺčikom na mäso a takmer sa mu to podarilo. Aleksander (37) zo Srbska môže stráviť za zločin vraždy v štádiu pokusu za mrežami až 20 rokov.

"Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal obvinený, spolu s ďalšími osobami v sobotu (08.05.2021) vo večerných hodinách oslavovať narodeniny a popíjať alkohol na námestí v meste Senec. Neskôr v priebehu noci, v priestoroch opustenej budovy v areáli bývalých ovocných skladov v katastrálnom území mesta Senec, pristúpil Aleksandar k posteli kde spal poškodený 20-ročný muž. Ozbrojený tĺčikom na mäso ho začal opakovane udierať do oblasti hlavy," informoval nás bratislavský policajný hovorca Mical Szeiff.

Údermi, ktoré mu mieril na spánky a čelo, mu spôsobil viaceré zranenia. "Poškodený muž spolu s ďalšou osobou, ktorá sa v čase napadnutia nachádzala v tejto miestnosti, vyhľadali pomoc a privolali na miesto záchranku ako aj policajtov. Tí agresívneho muža obmedzili na osobnej slobode. Zranený muž bol privolanou záchrankou prevezený k ošetreniu do jednej z nemocníc," priblížil  Szeiff.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Miesto útoku.

Policajti Aleksandrovi na mieste namerali v dychu  2,06 promile alkoholu. "Muž bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Vecou sa začali bezprostredne po skutku zaoberať policajti Okresného riaditeľstva PZ v Senci, avšak z hľadiska vecnej a miestnej príslušnosti bola vec následne odstúpená k ďalšej realizácii Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľom Bratislavskej krajskej kriminálky bol zároveň v tejto súvislosti spracovaný podnet na väzobné stíhanie obvineného muža," dodal hovorca.

(ms)

Football news:

Juventus painted the club's logo in rainbow colors as a sign of support for LGBT people
Tottenham can buy Aarons for 30 million pounds. Manchester United and Everton are also in contention for a defender
Brighton refused to sell White to Arsenal for 40 million pounds, but the clubs are in talks
Lineker on the possible choice of England's opponent in the playoffs: If you are afraid to play with France or Germany, you will not win the tournament
Milan, thank you for everything. Chalhanoglu said goodbye to the club, moving to Inter
Inter announced the transfer of Chalhanoglu. Contract - until 2024
Enrique on leaving the Spanish national team: Are you kidding? I'm thinking about extending my contract