Slovakia

ANKETA: Messi má zajačie úmysly. Je odchod z Barcelony krokom vedľa?

Keď ho vedenie Barcelony na začiatku tretieho milénia priviedlo do klubu z argentínskeho Newell's Old Boys, nemali ani poňatia, čo pre katalánsky klub bude znamenať o dvadsať rokov neskôr.

Messi je pojem. Futbalový boh. Génius na trávniku. Idol, ktorý na Nou Campe pravidelne sleduje takmer stotisíc divákov. Kvôli nemu si kupujú lístky a niekedy aj trhajú tikety.

Traduje sa, že keď začal Messi ešte ako mladík zapadať medzi hviezdy vtedajšej Barcelony, vedenie malo obavy. Nechcelo, aby ho slávni spoluhráči zviedli na zlé chodníčky.

„Museli predať Ronaldinha aj Deca, lebo chodili na tréningy pod parou. Šéfstvo sa bálo, aby s nimi nechodil aj Leo. Oboch pustili k vode, aby Messiho ochránili,“ šokoval pred rokom niekdajší Messiho spoluhráč Alexander Hleb, citoval ho napríklad goal.com.

Španielsky veľkoklub naozaj stavil na jedinú kartu. Okolo svojho esa vybudoval nové mužstvo. A začala sa skvelá žatva na domácom i Európskom futbalovom poli.

Lenže v posledných rokoch sa Barcelone nedarí ani len priblížiť k zisku trofeje pre víťaza Ligy majstrov. Messiho táto situácia frustruje, fanúšikov taktiež.

Priaznivci obviňujú 33-ročného kapitána z nezáujmu a poklesu výkonnosti, rodák z Rosária má týchto rečí plné zuby. Natoľko, že podľa španielskych médií nepredĺži s Barcelonou zmluvu.

Ak sa tak stane, od 30. júna 2021 z neho bude voľný hráč. A po prvýkrát by si mohol vyskúšať, aké to je, obliekať si dres iného klubu.

Myslíte si, že mu bude priťažký alebo to Messi zvládne? Hlasujte v ankete.

Football news:

Marotta on the match with Bayer: I am very optimistic. Inter wants to win the Europa League
Manchester United are unhappy with the way Borussia was leading the negotiations for Sancho. The Germans did not want to communicate directly
Liverpool have announced the purchase of defender Tsimikas from Olympiakos
Bordeaux appointed ex-assistant Blanc Gasse as head coach
Sterling on the win over Real Madrid: Manchester City were incredibly hungry. We have the strength to succeed in the Champions League
Galliani about Pirlo in Juve: Andrea was laughing like a madman when I called to congratulate him
Villarreal will pay no more than 20 million euros for Valencia captain Parejo and midfielder Coquelin