Slovakia

Bábkové divadlo sa predstaví na festivale Mateřinka v Liberci

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein

Banskobystrické bábkové divadlo má v pláne toto leto vystupovať na viacerých festivaloch na Slovensku.

Banská Bystrica 14. júna (TASR) - Na festival Mateřinka do českého Liberca odchádza tento týždeň umelecký kolektív banskobystrického Bábkového divadla na Rázcestí (BDnR). Za hranice tak divadlo opäť vycestuje po dlhých mesiacoch, keď platili prísne obmedzenia počas pandémie nového koronavírusu.

Ako pre TASR uviedla Zuzana Ševčíková z oddelenia produkcie a marketingu divadla, ide už o 26. ročník festivalu profesionálnych bábkových divadiel. "BDnR tam naposledy hralo v roku 2015 s predstavením Čiarkolárium," priblížila.

Tento rok tam divadlo ide s hrou s názvom Šepoty lesa - Divadelné rozprávanie o živote stromov. Je to šieste pokračovanie divadelného cyklu pre najmenších. Na jeho tvorbe sa podieľal poľsko-slovenský inscenačný tím a inšpirovaný je lesnými tajomstvami. "Hra približuje život stromov prostredníctvom príbehu malého buka Bartolomeja," doplnila Ševčíková.

Na festivale v Liberci, ktorý sa koná v dňoch 15. - 19. júna, vystúpi 14 súborov z Českej republiky a štyri zo zahraničia, vrátane BDnR.

Banskobystrické bábkové divadlo má v pláne toto leto vystupovať na viacerých festivaloch na Slovensku. Okrem iných napríklad na Festivale židovskej kultúry v Bratislave, Kremnické gagy, Divadelná chalúpka v Brezne, alebo na festivale Dotyky a spojenia v Martine.

Football news:

The more the fly spins in the web, the more entangled it becomes. Here is how Belarusian officials and coaches persuaded the athlete to go home
Ronaldinho on Messi's victory at the Copa America: This is the only thing that he lacked. I am very happy for him
Mikel Arteta: Jaka stays. He is a key Arsenal player
Parti injured his ankle in a friendly game with Chelsea. Arsenal midfielder will be examined tomorrow
Umtiti agrees to leave Barca, but only to a club from the Champions League or claiming the title
Sassuolo is ready to give Locatelli to Juve on loan for 5 million euros with an obligation to buy out at least 30 million
Sofia Pozdnyakova: It's more fun with the audience, the excitement wakes up. But we do not have such a popular sport as football or figure skating. We are used to it