Slovakia

Bratislavská MHD obnoví všetky mini autobusy vo svojej flotile

Tie nahradia dosluhujúce staré minibusy. TASR o tom informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík.

Výsledkom súťaže je rámcová zmluva na osem nových autobusov určených najmä do rezidenčných a kopcovitých častí, napríklad Horský park, Kramáre a Koliba, kde je limitovaná prejazdnosť komunikácií. "Časť nových minibusov bude DPB prevádzkovať najmä na linkách 44 a 147 a využitie ďalších vozidiel bude závisieť od rozširovania dopravnej obsluhy," spresnil Michlík.

Vozidlá majú celkovú kapacitu 32 cestujúcich, z toho 14 sediacich osôb. Sú nízkopodlažné a ich pohon zabezpečuje agregát s najprísnejšou emisnou normou Euro 6d. Disponujú klimatizáciou celého priestoru, kamerovým systémom so záznamom i vzdialeným prístupom, osemstupňovou automatickou prevodovkou, WiFi a USB nabíjačkami. Bezbariérový prístup vďaka výklopnej plošine má zjednodušiť nastupovanie cestujúcim so zníženou pohyblivosťou.

„Výsledná cena jedného vozidla, 138.740 eur bez DPH, je o 52.000 eur nižšia ako ponúkaná cena v predchádzajúcej súťaži na osemmetrové vozidlá, ktorá bola zrušená pre nesplnenie podmienok účasti," uviedol Michlík. Prvé štyri kusy vozidiel budú podľa dopravcu pravdepodobne dodané už tento rok.

Football news:

Solskjaer on the martial-Rashford-Greenwood trio: Nothing new for Manchester United. Remember Ronaldo, Rooney and Tevez?
Josep Bartomeu: Barcelona have won La Liga 8 times in 11 years. Historic achievement
Lineker on the CAS decision on Manchester City: it's Hard to know what will happen to the FFP rules after this
Holand's busy holidays: first I sawed trees with my father, then I had a fight with a security guard at a night club
Tebas on Manchester City's participation in European competitions: CAS does not meet the arbitration standards
Bartomeu about VAR in La Liga: a number of decisions were made in favour of one of our rivals
Manchester City won UEFA: European Cup ban cancelled, penalty reduced