Slovakia

Bratislavské hotely musia hromadne prepúšťať

Hromadné prepúšťanie sa týka zamestnancov troch bratislavských hotelov. Grand Hotela River Park, hotela Sheraton, a hotela Crowne Plaza.

Bratislava 28. septembra (TASR) – Skupina Best Hotel Properties (BHP) musí pristúpiť k hromadnému prepúšťaniu v bratislavských hoteloch Grand Hotel River Park, Sheraton a Crowne Plaza, ako aj v košickom DoubleTree by Hilton a pravdepodobne zruší spolu okolo 80 pracovných miest.

"Pandémia postihla naše odvetvie nielen počas obdobia, kedy došlo k vyhláseniu núdzového stavu, ale veľmi významne ho ovplyvní na nasledujúce mesiace a roky," uviedol v stanovisku pre médiá predseda predstavenstva BHP Branislav Babík. Spoločnosť BHP upozornila na problémy mestských hotelov otvoreným listom vládu dňa 4. septembra 2020. V liste podpísanom viacerými organizáciami v cestovnom ruchu, priniesla aj zoznam návrhov riešení, ktoré by mohli pomôcť mestským hotelom udržať zamestnanosť. Napriek snahe o vyvolanie stretnutia so zástupcami vlády SR, ministerstva dopravy a odborníkmi z oblasti cestového ruchu, a tiež aj napriek viacerým snahám Asociácie hotelov a reštaurácií SR, ktorá rovnako upozorňovala na kritickú situáciu v turizme, napríklad aj zhromaždením pred Úradom vlády SR, predstavitelia BHP sa návrhov riešenia krízovej situácie nedočkali, a preto musia pristúpiť k hromadnému prepúšťaniu.

Hromadné prepúšťanie sa týka zamestnancov troch bratislavských hotelov. Grand Hotela River Park, hotela Sheraton, a hotela Crowne Plaza. "Je to spôsobené najmä tým, že v Bratislavskom kraji je o 82 % menej hostí než vlani. Počet zahraničných návštevníkov klesol o viac ako 90 %. To bude mať za následok dlhodobé prevádzkové straty," vysvetlil predseda predstavenstva.

Grand Hotel River Park je zatvorený od 16. marca 2020 nariadením vlády SR a jeho otvorenie je plánované na 9. októbra. Očakávaný výpadok tržieb na najbližších 8 mesiacov po znovuotvorení hotela je 90 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku a v snahe predísť likvidačnej situácii je nevyhnutná zmena organizačnej štruktúry spoločnosti.

Nariadením vlády SR bol zatvorený od 16. marca 2020 aj Sheraton Hotel Bratislava a počas 5,5 mesiaca negeneroval tržby. Hotel sa znovuotvoril 1. septembra 2020 a odvtedy zaznamenáva 85 % výpadok tržieb. Odhad na najbližších 8 mesiacov je pokračujúci prepad tržieb o 85 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku.

Podobná situácia je aj v hoteli Crowne Plaza Bratislava. Hotel bol zatvorený nariadením vlády SR od 16. marca a 5,5 mesiaca negeneroval tržby. Od znovuotvorenia hotela 1. septembra zaznamenal 88-percentný výpadok tržieb. Odhad na najbližších 8 mesiacov je pokračujúci prepad tržieb o 85 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku.

Skupina BHP bude v zmysle právnych predpisov riešiť hromadné prepúšťanie aj s príslušným Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Hotely budú po ukončení procesu hromadného prepúšťania v zoštíhlenom režime fungovať naďalej.

Football news:

Favre on the defeat against Lazio: Dortmund lacked determination. We needed to play an outstanding game, and we didn't
Lampard on 0:0 with Sevilla: I think both teams are happy with the draw
Tuchel Pro 1:2 with Manchester United: PSG were not on the pitch in the first half. One of the worst games of the team
Ole Gunnar Solskjaer: When you go to a team with Neymar and Mbappe, you need to defend well, and the goalkeeper must help out
Barcelona have extended their contracts with Pique, Ter Stegen, Langle and de Jong
Ronald Koeman: Red Pique is too harsh a punishment. But Barcelona played well in the minority
Andrea Pirlo: Juventus with Dynamo played more organized than with Crotone