Slovakia

Brazílsky prezident Bolsonaro má koronavírus: WHO reaguje, posiela mu odkaz

"Pokiaľ ide o túto nákazu, nikto nie je výnimkou: všetci sme jej potenciálne vystavení," povedal riaditeľ WHO pre núdzové situácie Michael Ryan na virtuálnej tlačovej konferencii. A dodal: "Želáme pánovi Bolsonarovi skoré uzdravenie a jeho rodine všetko dobré."

Samotný Bolsonaro v utorok vo vyhlásení uviedol, že ho pozitívne testovali na koronavírus. Ďalej napísal, že sa cíti "úplne v poriadku" a má iba mierne príznaky. Ešte v pondelok oznámil, že má typické príznaky choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, a užíva prípravok proti malárii hydroxychlorochín.

Koronavírusovú pandémiu Bolsonaro od začiatku bagatelizoval a označil ju za "chrípočku". Pohrozil dokonca vystúpením z WHO a opakovane kritizoval prístup guvernérov jednotlivých brazílskych štátov, zavádzajúcich reštriktívne opatrenia.

Bolsonaro nedodržiaval ani povinnosť nosiť ochranné rúško, platnú v hlavnom meste Brazília, a na stretnutiach so svojimi stúpencami nedodržiaval povinný odstup, objímal sa s nimi a podával si s nimi ruku.

Football news:

Pochettino is the main candidate for the post of Barca coach. Setien can be sacked if the club does not win the Champions League
Pedro's drama: he was afraid of getting injured in the summer, succumbed to Lampard's persuasions – and got injured in the last game for Chelsea
Conte wants to return to Juventus. He asked the players about Sarri's future at the club
Ex - Roma coach Di Francesco took charge of Cagliari, replacing Zenga
England will remove players who intentionally cough at opponents and referees
Manchester City showed a new away form
The Icelandic national team presented their home uniforms for the 2020/21 season