Obyvatelia obcí, starostovia aj vodiči bojovali za túto stavbu už viac ako dvadsať rokov. Za ten čas tu každoročne vyhasli mnohé životy nevinných vodičov alebo ich spolujazdcov, pretože väčšinou na nezmyselné nehody doplatili tí, ktorí za to vôbec nemohli.

Len minulý týždeň za Mýtnou vyhasol ďalší život motorkára z Košíc a medzi najväčšie tragédie patrí smrť Marcely († 36) a jej netere Majky († 19) z okresu Rimavská Sobota.

Zahynuli pri nehode, keď na plnej čiare predbiehala tiež vodička z Rimavskej Soboty Dana Schwarzová, ktorá neskôr išla do basy aj za spreneveru 70-tisíc eur na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote.

Slávka stratila dcéru Majku na ceste smrti.

Zdroj: pem

Mama Majky Slávka stále myslí na svoju dcéru, ktorá mala život ešte len pred sebou a výstavbu cesty víta, no zároveň prízvukuje. „Neviem, či si Dana uvedomila a stále uvedomuje, že zničila životy nielen nám, ktorým zabila najbližších, ale tou spreneverou aj sebe a svojej rodine. Život mojej milovanej Majky a aj Marcelky nám už nič a nikto nikdy nevráti. Ani nová bezpečnejšia cesta. Ale isté je, že jej výstavba je veľmi potrebná, aby nezomierali ďalší nevinní,“ povedala pani Slávka.