logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Diabolský čin matky: Cez hlavu synčeka prehodila plastovú tašku, zviazala ho a... To snáď nie!

Policajné oddelenie v meste Santa Paula v Kalifornii uviedlo, že v nedeľu okolo 18.10 dostali telefonát na linku 911 týkajúci sa požiaru, uvádza portál Fox News. Keď prišli na nahlásené miesto, objavili ženu priviazanú o posteľ a malého chlapca, ktorý bol v inej časti domu.

Po dlhom rozhovore s matkou Maricelou Magana Ruiz (47) vyšetrovatelia zistili, že práve ona priviazala na chlapcovu hlavu plastovú tašku, zviazala mu ruky a nechala ho v izbe. Následne podpálila ich rodinný dom a priviazala sa nohami o posteľ v spálni na druhom poschodí.

Náčelník polície Matthew Rodriguez povedal, že Maricela zavolala na linku pomoci 911 a tým sa snažila zakryť svoje činy. „Spočiatku nám nedokázala povedať, kto to urobil. Vďaka vytrvalosti našich vyšetrovateľov a pridružených agentúr sme usúdili, že vo veci je niečo veľmi podozrivé,“ vyjadril sa náčelník.

Úradníci uviedli, že Maricelu a jej 3-ročného syna previezli do nemocnice v meste Santa Paula, nakoľko sa nadýchali štipľavého dymu. Chlapec je v dočasnej opatere, kým úrady vyšetrujú jeho matku vo veci väznenia dieťaťa a rovnako posudzujú jej duševný stav. „Z pohľadu otca si myslím, že tento prípad je najtragickejší, aký len môže byť. Dieťa má 3 roky a z toho, čo mi povedali, je na svoj vek veľmi zrelý, výrečný a silný. Jediné slovo, ktoré mi napadne, je tragédia,“ povedal náčelník polície Rodriguez.

Maricelu polícia odviedla v putách, následne ju prepustila na kauciu 50 000 dolárov (45 000 eur) a pred súd sa postaví v stredu. Mike Klein, ktorý má spoločnú stenu s Maricelinim domom, povedal, že sa mu zdala byť milá. Pre FOX11 sa však vyjadril, že v nedeľu večer počul z bytu rozruch, rozbíjanie skla a potom zacítil štipľavý dym. „Ktovie, čo sa jej deje vnútri hlavy,“ zamyslel sa sused Mike. Úrady zisťujú motív konania 47-ročnej ženy a stále skúmajú dôvod vzniku požiaru.

Themes
ICO