Slovakia

Dočasné trhovisko v meste skončilo, od júla bude zeleninu a ovocie predávať jedna trhovníčka

RIMAVSKÁ SOBOTA – Predajné stoly z dočasného trhoviska na parkovisku medzi kultúrnym domom a obchodným centrom RS Park v R. Sobote dnes (14. 6. ) pracovníci Technických služieb mesta odviezli preč. Ako Rimava.sk informoval Eduard Lesko z odboru rozvoja mesta Mestského úradu R. Sobota, šlo o plánovanú demontáž, keďže táto plocha mala na predaj slúžiť iba počas jari.

Toto predajné miesto bolo vytvorené vyslovene na predaj priesad, aby si ich ľudia mali kde kúpiť. Od 6. júla však bude na mieste bývalého mliečneho automatu pri RS Parku vytvorené predajné miesto, kde bude jedna trhovníčka, podobne ako v minulých rokoch, ponúkať ovocie a zeleninu,“ objasnil Lesko.

Článok pokračuje pod reklamou

Ako sme informovali v staršom článku, spomínané dočasné trhovisko zriadila samospráva 15. apríla a pôvodne malo fungovať zhruba do konca mája. V apríli na zasadnutí mestského zastupiteľstva informovala vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, že mesto naň vyčlenilo desať predajných stolov a fungovalo s dodržaním všetkých protiepidemických opatrení.

Aktuálne je už priestranstvo bývalého dočasného trhoviska opäť využívané na parkovanie vozidiel. Trhovisko však svoj účel splnilo, aj z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že ľudia oň mali záujem.

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde